Fiat 500L rozhodne nepatrí k najobľúbenejším typom značky a za štýlovou 500-kou značne zaostáva. Napriek tomu jeden exemplár v piatok na aukcii v USA vydražili za 82 000 $. To je približne 75 100 €. Letmý pohľad do cenníka prezradí, že za najdrahšiu verziu si u nás predajca momentálne vypýta 21 120 €. Čím je teda spomínaný Fiat taký výnimočný? Nuž, počas návštevy vo Philadelphii sa v ňom viezol súčasný, veľmi obľúbený, pápež František.  

Dražba auta, v ktorom sa viezol pápež František počas návštevy v USA, trvala 11 minút a prihadzovalo 19 záujemcov. Víťazná ponuka mala hodnotu 82 000 $, čiže približne 75 100 €.

Pápež František je známy tým, že odmieta prehnaný luxus, ktorý doteraz sprevádzal cirkevných hodnostárov. To bol jeden z dôvodov, prečo si vybral práve toto auto. Chcel skrátka striedme a hospodárne auto. Nuž a fakt, že sa v ňom viezol, zodvihol cenu draženého kusu až na spomínaných 82 000$. Dražba auta prebehla počas Auto Show vo Philadelphii, trvala 11 minút a prihadzovalo 19 záujemcov. Fiat nakoniec vydražili Michael a Kate Chapmanovci. Utŕžené peniaze pritom dostane arcidiecéza vo Philadelphii. Zaujímavosťou je, že vydražený Fiat 500L je iba jedným zo 6-tich vozidiel, ktoré pápež počas svojej návštevy v USA použil. Otázkou preto je, kedy sa do dražby dostanú aj ďalšie.

Zdroj: autoblog