Už v začiatkoch fungovania Kart1 Areny v Petržalke od zimy 2011/2012 sa medzi pretekármi a testosterónom nabitými chalanmi začali objavovať aj dievčatá. Na rozdiel od tých, ktoré prídu do haly ako doprovod, tie o ktorých je tento článok začali na tratiach smelo zápasiť s časom i konkurentami. Spočiatku im nik moc výnimočnú pozornosť nevenoval, no ako to v prípade žien často býva, ak chcú, vedia na seba rýchlo upozorniť.

 

Jedna z tých prvých odvážnych nie len v hale, ale aj na trati bola Renáta Zajcevová. Renča, ako jej v Kart1 Aréna všetci hovoria, priniesla vo svojej osobe obrovskú porciu ctižiadosti a chuti víťaziť. Kombinácia týchto vlastností a pravidelného tréningu sa odzrkadľuje v časoch, ktoré dokáže zajazdiť. Len pred pár dňami sa jej podarilo stanoviť rekord trate pre Variant 2 back až neskutočným časom 48,017. Vďaka svojim schopnostiam na trati si Renča už dávnejšie získala v prevažne chalanskej spoločnosti jazdcov svoje pevné miesto a rešpekt. Mimochodom, verili by ste, že je už dvojnásobná mamina?! :)

 

Barbora Pucherová má len 15 rôčkov.

Renčine osobné nadšenie pre jazdenie sa medzičasom prenieslo aj na iné dievčatá. Má pozitívny príklad a zásluhu, že sa v Kart1Arene rozbieha nová vlna dievčenského halového kartingu. Kart1 Arénu medzičasom pravidelne na tréningy a preteky navštevujú aj tieto kočky: Barbora Pucherová (má len 15 rokov), Ingrid Lovásová (pred časom držiteľka rekordu trate Varian 2), Veronika Vanyová (na čo siahne, na tom preteká, spomínate? :) alebo Mišk aDorčíková. Všetky tieto baby dokážu zajazdiť časy, ktoré im môže veľa chalanov len ticho závidieť.

Sympatická Ingrid Lovásová dokáže tiež zajazdiť rerkord trate! Donedávna držala top čas pre Variant 2.

Národné motokárové centrum má z tohto trendu obrovskú radosť a chce k celej veci pristupovať seriózne, a preto pre trénovanie dievčat vyhradili samostatný termín. Pod vedením Tomáša Simona Krasnanského a Renáty Zajcevovej sa pravidelne každý pondelok od 18:30 do 20:00 jazdí Ladies Race, v ktorom dievčatá naberajú potrebnú jazdeckú rutinu a kde si zvykajú aj na značnú/výraznú fyzickú záťaž. Ako hovorí nadpis, ak máš rada volant a ozaj rýchlu jazdu, prídi si to vyskúšať tiež. TopSpeed.sk drží palce!

Veroniku sme vám už predstavili. Jazdí tri rôzne druhy motoršportu.