50 rokov je veľmi dlhá doba. Bež ohľadu na oblasť v živote človeka. Pár desaťročí späť bol 50 rokov priemerný vek populácie. Nedávno BMW M3 dosiahlo okrúhlu tridsiatku. Dnes tu máme auto, ktoré je s nami takmer 2x dlhšie. Pred pár dňami oslávila okrúhlu 50tku ikona amerických ciest, Chevy Camaro. Na pripomenutie špeciálnej príležitosti pripravil Chevrolet samostatnú stránku, kde nájdete foto a video galériu 6. generácii ikony.

Prvé Chevy Camaro predali pred vyše 50 rokmi. Prvý šťastný majiteľ si ho domov odviezol 29. septembra 1966.

Počas dlhoročnej histórie Chevrolet Camaro reflektovalo požiadavky prevažne amerických zákazníkov. Pri stavbe každej generácie vychádzali aj zo skúseností vývojových tímov motoršportu. „To, čo zdedilo nové Camaro od predchodcov, je jednoduchý a krásny tvar, ktorý nemal problém rozoznať každý Američan, bez ohľadu na generáciu,“ povedal o legende šéfdizajnér exteriéru Tom Peters. Nie je tajomstvom, že Camaro chce byť s každou generáciou lepšie a lepšie. Potvrdzujú to i slová hlavného inžiniera Ala Appenheisera.

Budúci rok Chevy vypustí najnovšiu generáciu Camaro Z/28. Podľa dostupných informácií sa pod kapotu usadí atmosférický V8, ktorý technicky vychádza z predchodcu. Motor sa dočká modifikácií, ktoré majú zlepšiť jeho výkonové charakteristiky. Môžeme očakávať väčšiu porciu sily. Šepká sa o výkone okolo 550 koní. Táto verzia bude navyše zvonku odlíšená decentným bodykitom, ktorý prispeje k zlepšeniu jej aerodynamických vlastností.

Zdroj: go.newsfusion.com

CHEVROLET CAMARO ZL1 MÁ MENEJ KG, 648 KONÍ A 10ST. PREVODOVKU

CHEVROLET CAMARO ZL1 MÁ MENEJ KG, 648 KONÍ ...

Stále si myslíte, že americké autá vedia jazdiť rýchlo len po prvú zákrutu? O mnohých to už neplatí. Predsudky ...

24. 03. 2016
NOVÉ CAMARO JE VONKU, NECHÝBA V8 Z CORVETTY A 2,0T (+ VIDEO Z PRVEJ NEHODY)

NOVÉ CAMARO JE VONKU, NECHÝBA V8 Z ...

Prvé Camaro prišlo na svetlo sveta v roku 1966, ako odpoveď na Ford Mustang. Ťahanice dvoch konkurentov trvali až do roku ...

21. 05. 2015