O pohon zatiaľ najvýkonnejšej verzie SS sa postará atmosférický 6,2 litrový motor V8 LT1, ktorý poznáme z novej Corvetty C7. Pod kapotou Camara ponúkne výkon 461 koní.
Chevrolet Camaro 6.gen 2016

Zásadné zmeny nehľadajte v dizajne, ale v útrobách

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Na prvý pohľad sa toho veľa nezmenilo. Dizajn exteriéru ostal naozaj veľmi podobný predchodcovi (už aj to svedčí o jeho nadčasovosti), ale pod kapotou sa zmenilo mnohé. Nejde o žiadny facelift, ale o úplne novú generáciu. 6. generácia Camara stojí na novej platforme Alpha, ktorú poznáme napríklad z Cadillacu ATS. Výsledkom je zníženie hmotnosti o 91 kg, a tiež kvalitný podvozok. Camaro sa medzigeneračne scvrklo o 6 cm na dĺžku a 2,5 cm na šírku. S novou platformou prichádzajú aj nové motory.

Chevrolet Camaro 6.gen 2016

6. generácia prináša trojicu motorov. Medzi nimi nájdeme opäť štvorvalec, tentokrát však nezahanbí výkonom.

Camaro 6. generácie príde od začiatku s troma motormi. Základ ponuky bude opäť tvoriť štvorvalec (Camaro 3. generácie predávali vo verzii Iron Duke s 2,5 litrovým 4-valcom a výkonom 90 koní). Tentokrát sa však štvorvalec v ponuke nedá zahanbiť nízkym výkonom a podobne ako konkurent od Fordu dostane prepĺňanie. Výsledkom je 2,0 litrový turbomotor s výkonom 274 koní. Akcelerácia na stovku bude trvať menej než 6 sekúnd a kombinovaná spotreba je podľa americkej normy 7,84 l/100 km.

Pre trochu náročnejšiu klientelu bude k dispozícii aj 3,6 litrový V6 s výkonom 335 koní. Najnáročnejší zákazníci siahnu po typickom vidlicovom osemvalci. O pohon zatiaľ najvýkonnejšej verzie SS sa postará atmosférický 6,2 litrový motor V8 LT1, ktorý poznáme z novej Corvetty C7. Pod kapotou Camaro ponúkne výkon 461 koní. Verzia SS dostane adaptívny podvozok (Magnetic Ride Control) a brzdy Brembo. Dynamické parametre nového Camara ešte nepoznáme, ale páni zo Chevroletu tvrdia, že verzia SS bude rýchlejšia než súčasná verzia 1LE.

Chevrolet Camaro 6.gen 2016

Interiér novinky pôsobí oproti predchodcovi modernejším a prémiovejším dojmom

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Záujemcovia si môžu vybrať z dvoch prevodoviek

Prvou je 8-stupňový automat a druhou, menej častou voľbou, bude 6-stupňový manuál. Manuál aj automat budú dostupné pre všetky verzie (tu by sa mohli európske automobilky učiť od tých amerických). Manuálna prevodovka dostane funkciu pre automatické „medziplyny“. Menej zdatní vodiči si tak môžu vychutnávať vyrovnávanie otáčok pri podraďovaní.

Interiér sa, na rozdiel od exteriéru, nenesie v retro štýle. Podľa prvých fotiek si dovolím tvrdiť, že vyzerá lepšie, než v Corvette C7. Keď si sadnete do Corvetty, okamžite viete, že sedíte v americkom aute. Interiér v Camare pripomína skôr európsku produkciu. V interiéri môžete mať za príplatok namiesto klasických budíkov 8“ displej. Pri pohľade na stredový tunel nepoteší absencia klasickej mechanickej ručnej brzdy. Camaro má aj nový systém s názom Spectrum Lighting. Stará sa o ambientné podsvietenie interiéru v 24 rôznych farbách. Podobný systém poznáme z nových Mercedesov.

Bližšie informácie a ceny ohľadne 6. generácie Camara ostávajú zatiaľ skryté pred svetom. Zatiaľ si môžete pozrieť prvú nehodu predprodukčného modelu Camara.

Zdroj: carscoops

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov