Ferrari tento rok predá približne 8000 áut, do roku 2019 by to  malo byť asi 9000 áut. Sergio Marchionne hovorí, že v roku 2025 by to mohlo byť vyše 10000. Lenže to nebude také jednoduché, Ferrari sa síce darí, nemôžu však produkovať viac, limitujú ich regulácie CO2. Ak automobilka vyrobí viac ako 10000 áut ročne, musí sa riadiť emisnými normami, do tejto hranice sa limit emisií určuje individuálne. Preto by mal prísť zásadný posun v myslení talianskej automobilky.

Hybridné technológie od roku 2019 uvidíme v každom Ferrari, nielen v autách ako LaFerrari a LaFerrari Aperta

Sergio Marchionne má recept, hovorí že každé Ferrari predané od roku 2019 bude mať na palube nejaký druh hybridnej technológie. Spomenul aj, že automobilka rozšíri modelový rad tak, aby oslovila viac zákazníkov, nebude sa teda sústreďovať len na technologicky vyspelé modely. Príkladom je Ferrari GTC4Lusso T, kde vymenili V12 a pohon všetkých kolies za V8 a pohon zadných kolies, čím z neho urobili supercar viac použiteľný na každodenné jazdenie.

Ferrari chce vyrábať viac áut, no limitujú ich regulácie CO2. Riešením má byť hybridizácia, hybridné technológie už nebudú doménou len hypercaru LaFerrari, ale od roku 2019 by mali byť v každom aute značky.

„Zdá sa, že Ferrari uvažuje nad pridávaním jedného, či dvoch modelov do ponuky každé štyri, päť rokov. Vyzerá to tak, že tento postup je výhodnejší ako iné stratégie expanzie značky,“ hovorí analytik Stuart Pearson z Exane BNP Paribas. „Toto môže byť skutočne pozitívne a v kombinácií so zameraním sa na hybridizáciu to môže Ferrari umožniť prekročiť hranicu 10000 áut.“

Zdroj: carscoops.com

FERRARI GTC4LUSSO T, V8 NAMIESTO V12, RWD NAMIESTO AWD

FERRARI GTC4LUSSO T, V8 NAMIESTO V12, RWD ...

Ešte pred tým, ako sa otvoria brány parížskeho autosalónu, predstavuje Ferrari nový variant úspešného Ferrari ...

26. 09. 2016
FERRARI POSTAVÍ LEN 209 KS OTVORENÉHO LAFERRARI

FERRARI POSTAVÍ LEN 209 KS OTVORENÉHO ...

O existencii Ferrari LaFerrari Aperta vieme už dlhú dobu, ale až na prebiehajúcom autosalóne v Paríži prezradila ...

29. 09. 2016