Nový rok 2018 prinesie do sveta okruhového motoršportu aj nový seriál. Automobilový pretekár Maťo Homola dostal jeden vianočný darček, pričom na ďalší ešte čaká. Tým prvým je splnenie sna o pravidelných štartoch v majstrovstvách sveta cestovných automobilov, ktorý sníva od začiatku svojej kariéry. A stane sa to veľmi zaujímavým spôsobom, o ktorom pred nejakými troma rokmi nikto ani len netušil.

Maťo Homola vo WTCR

Maťo Homola a Opel Astra TCR

O čom sa šuškalo v kuloároch TCR celú jeseň, sa napokon aj udialo. Progresívny a stále viac obľúbený koncept TCR sa spojil s oficiálnymi Majstrovstvami sveta FIA WTCC. Vznikne nový seriál FIA WTCR s technickými pravidlami a BOP podľa tohtoročných predpisov TCR. O tieto preteky tak určite vzrastie záujem zo strany fanúšikov, sponzorov, výrobcov automobilov aj jazdcov. Maťovi Homolovi sa splní sen, za ktorým kráča už niekoľko rokov. „Vždy som chcel štartovať v MS cestovných automobilov. Je to ten najvyšší cieľ. Podarilo sa mi už absolvovať jedny preteky, na Slovakia Ringu v roku 2015. Teraz teda prídu MS za mnou do série, v ktorej som už 2 roky. A ja sa na to veľmi teším.“

Maťovi Homolovi sa splnil sen, bude štartovať v Majstrovstvách sveta cestovných automobilov. WTCC a TCR spojilo sily a Maťo bude sedieť v jednom aute nového seriálu WTCR.

Maťo vybojoval v 2017 dvakrát pole position

WTCR KOMBINUJE WTCC A TCR NA NAJBLIŽŠIE 2 ROKY

WTCR KOMBINUJE WTCC A TCR NA NAJBLIŽŠIE 2 ...

WTCC v posledných rokoch strácalo obľubu, má za sebou 4 roky s novými pravidlami, ktoré seriál priviedli do záhuby. ...

10. 12. 2017
DUEL MAŤO HOMOLA VS. ĽUBO VIŠŇOVSKÝ. KTO JE RÝCHLEJŠÍ?

DUEL MAŤO HOMOLA VS. ĽUBO VIŠŇOVSKÝ. ...

Ľubo Višňovnský, známy hokejista, má blízko k motoršportu. Jeho cesta však nezačala v motokáre, ale hneď ...

28. 08. 2017

Rokovania manažmentu TCR, ktorý zastupuje Maťa Homolu pri vyjednávaniach o novom angažmáne, prebiehajú už niekoľko mesiacov. A každým dňom môžeme čakať výsledok. „Jedinou našou podmienkou bolo to, aby sme to vedeli včas. A nie na poslednú chvíľu, ako vlani. Ideálne by bolo stihnúť s novým tímom predsezónne testovanie, aby sme nastavili spoluprácu a hlavne vozidlo. Len tak budeme môcť byť od prvého kola nového seriálu WTCR konkurencieschopní,“ povedal o svojich súčasných aktivitách Maťo Homola. „Ja sa zatiaľ venujem fyzickej príprave a takisto príprave našich mladých motokárových talentov.“

Maťo bol na pódiu minulú sezónu dvakrát, dúfame, že v 2018 získa viac trofejí

Do seriálu FIA WTCR vstúpili nové značky automobilov, zorientovať sa v ponukách je náročné. Tím Homola Motorsport má záujem na tom, aby Maťo Homola v novej sezóne bojoval o popredné priečky a výrazne zlepšil 12. miesto v celkovom poradí TCR International Series z roku 2017.

„Verím, že sa nám to spoločne podarí. Nech je teda rok 2018 pre nás všetkých úspešný, radostný a plný dobrých výsledkov. Ďakujem všetkým fanúšikom, partnerom a sponzorom za podporu. Bez vás by to nešlo,“ poďakoval Maťo Homola.

zdroj: tlačová správa

foto: Ondrej Homola, Race Pro Media

MAŤO HOMOLA NA OKRUHU OSCHERSLEBEN SKONČIL DRUHÝ!

MAŤO HOMOLA NA OKRUHU OSCHERSLEBEN SKONČIL ...

Maťo Homola potvrdil zlepšenú formu a domov vezie ďalší pohár. Úspešný víkend sa začal rysovať už v kvalifikácii. ...

10. 07. 2017
KONEČNE! MAŤO HOMOLA MÁ POHÁR Z TCR INTERNATIONAL SERIES!

KONEČNE! MAŤO HOMOLA MÁ POHÁR Z TCR ...

Maťo Homola si konečne môže povedať, že vidí svetlo na konci tunela. Maťo zažil v Salzburgu víkend, aký v tejto ...

11. 06. 2017