Mazda MX-5 je tu s nami už 25 rokov. Japonci stihli vytvoriť tri generácie zábavného auta a teraz očakávame predstavenie novej, štvrtej generácie. Najnovšiu MX-5 zatiaľ videlo len veľmi málo ľudí, jedným zo šťastlivcov je šéf austrálskeho zastúpenia Mazdy, Martin Benders. Hovorí, že nová MX-5 prinesie iný dizajn, ako poznáme zo súčasných áut japonskej značky.

Mazda MX-5 vraj ukáže evolúciu dizajnového jazyka Kodo

Martin Benders, šéf austrálskej Mazdy hovorí, že novú MX-5 navrhli pomocou evolúcie dizajnového jazyka Kodo. Bude iná, ako súčasné Mazdy.

Benders hovorí, že dizajnéri sa posunuli ďalej a použijú evolúciu jazyka Kodo. Máme vraj očakávať niečo úplne iné, ako v prípade Mazdy 2, Mazdy 3, Mazdy 6 alebo Mazdy CX-5. Prináša nám Benders nové informácie, alebo sa snaží len zahmlievať? Zo zákulisia automobilky sa šíria aj iné správy. Tie hovoria o vzkriesení klasického štýlu prvých dvoch generácií, od ktorého sa posledná MX-5 výrazne vzdialila. Podľa týchto informácií nemáme čakať takmer kolmú masku, ani žiadne zlomy a ostré krivky. Práve naopak, MX-5 vraj bude krásne oblá a vyhladená.

Iný zdroj hovorí o návrate k oblým líniám

Ako bude nová MX-5 vyzerať? Nevieme, auto sme zatiaľ nevideli a budeme si musieť počkať na oficiálne odhalenie 4. septembra. Môžeme čerpať len z doterajších informácií. Mazda už predstavila šasi Skyactiv, na ktorom MX-5 postavia. Oproti súčasnej generácii schudne o viac ako 100 kg. Keď sa pozrieme na najľahší aktuálny model vážiaci 1075 kg, tak hmotnosť novej MX-5 padne pod jednu tonu. Motor posunú ešte viac do stredu auta, znížia ťažisko a zachovajú zadný pohon. Štvrtá generácia MX-5 vyzerá ako veľmi zábavné auto.

Zdroj: autoforum.cz