Mám rád všetky automobilky! Myslím to vážne. Niektoré však uznávam o čosi viac. Prístup Mazdy mi je najsympatickejší. A nielen na poli techniky. Pozrite, čo Japonci predvedú na autosalóne v Tokiu. Namiesto klišé elektrických SUV a crossoverov predstaví Mazda hatchback a sedan. Áno, "klasické" karosérie, a navyše, s unikátnym dizajnom. Mazda Vision Coupe patrí medzi najkrajšie štúdie sedanov. Bude predobrazom novej Mazdy 6? Dúfam, že áno!

Dizajnový skvost, bez debát

Podrobnejšie info o štúdii nepoznáme. Technika je jedna veľká neznáma. Pod dlhou kapotou môže driemať niečo silné. Nasvedčuje tomu brzdový systém Brembo, ktorý vyzerá „predimenzovane“. Štyri koncovky výfuku v rohoch opticky rozširujú karosériu športovo elegantných tvarov. Interiér pôsobí v retro minimalistickom štýle. Pripomína Mazdu MX-5. Na rozdiel od nej disponuje luxusnými materiálmi s drevenými obkladmi a prémiovou kožou. Dizajnovo dielo preberá prvky z krásneho RX-Vision a súčasných produkčných typov. Ide o sedan, pripomínajúci dynamické kupé. Božský je, ako inak, najmä pohľad na „zadok“. Ešte stále sa bavíme o aute.

Budúce Mazdy by mali vyzerať TAKTO! 

Kai Concept predobrazom Mazdy 3

Vision Coupe predstavia spolu s Kai Concept, predobrazom novej Mazdy 3. Tá za väčším spoločníkom vzhľadovo veľmi nezaostáva. Preberá podobné prvky exteriéru aj interiéru. Pôsobí ešte agresívnejšie a športovo, a zároveň o čosi menej elegantne. Posúďte sami.

Zástupcovia hirošimskej značky priznávajú, že oba koncepty „definujú štýl budúceho Mazda dizajnu“. Skvelá správa.

DOSTANE BUDÚCA WANKEL MAZDA TENTO PATENTOVANÝ SPOJLER?

DOSTANE BUDÚCA WANKEL MAZDA TENTO ...

Mazda do súčasnej doby „nepasuje“. Myslím to iba v dobrom, keďže stále vymýšľajú nové riešenia „inak“ ako ...

10. 10. 2017
EVOLÚCIU MAZDY RX-VISION UVIDÍME NA AUTOSALÓNE V TOKIU UŽ V OKTÓBRI

EVOLÚCIU MAZDY RX-VISION UVIDÍME NA ...

Pred dvomi rokmi Mazda prekvapila štúdiou RX-Vision. Konceptom tak ohromili verejnosť, že niekoľko ľudí chcelo dokonca ...

19. 09. 2017
MAZDA POTVRDILA VÝVOJ WANKEL HYBRID POHONU

MAZDA POTVRDILA VÝVOJ WANKEL HYBRID POHONU

Mazda rotačnému motoru nedá pokoj. Aj keď nebola prvá automobilka, ktorá ho vyvíjala (česť prináleží nemeckej firme ...

06. 09. 2017
AKO FUNGUJE SPCCI MOTOR MAZDA SKYACTIV-X?

AKO FUNGUJE SPCCI MOTOR MAZDA SKYACTIV-X?

Mazda je malá automobilka, avšak na poli vývoja nových technológii je to veľký hráč. Už odjakživa ide tak trochu proti ...

20. 08. 2017