Pre Mazdu začal rok 2018 hattrickom. V Paríži, Bruseli a Miláne dostala významné ocenenia. A to nielen za expresívny dizajn, ale aj za technologický pokrok. Sú to dve kľúčové záležitosti, ktoré definujú hirošimskú značku. Posledné štúdie nás presvedčili, že na vzhľad budúcich Mázd sa môžeme právom tešiť. Dúfajme, že nové typy zachovajú majoritu prvkov práve z Kai Concept  a Vision Coupe.

Napriek tomu, že je Mazda japonská automobilka, ocenenia zbiera aj v Európe.

Práve druhá menovaná štúdia veľkého sedanu s prvkami kupé dostala v Paríži prestížne ocenenie za najkrajší koncept na podujatí Festival Automobile International 2018. Pozrite si detailnú fotogalériu a bližšie informácie a spomínanej štúdii. Pohľad na krásne tvary stojí za to.

MAZDA VISION COUPE JE ASI NAJ ŠTÚDIA ŠPORTOVÉHO SEDANU (NOVÉ FOTO)

MAZDA VISION COUPE JE ASI NAJ ŠTÚDIA ...

Mám rád všetky automobilky! Myslím to vážne. Niektoré však uznávam o čosi viac. Prístup Mazdy mi je ...

25. 10. 2017
BUDE TOTO NOVÁ MAZDA 3? MODLÍME SA ZA TO :) + VEĽKÁ GALÉRIA

BUDE TOTO NOVÁ MAZDA 3? MODLÍME SA ZA TO ...

Ako prvý udrie do oči vzhľad hatchbacku! Včera sme priniesli správu o Mazde Vision Coupe a Kai Concept. Druhá menovaná v ...

26. 10. 2017

Špičkové technické inovácie

Ďalšie ocenenie Quattroruote Global Tech Award získala technológia SkyActiv-X, ktorú v sériovom aute uvidíme čo nevidieť. Motor spaľujúci benzín vznetovým princípom, alebo ak chcete „diesel na benzín“, získal v talianskom Miláne cenu za najvýznamnejšiu technologickú inováciu roka. SkyActiv-X zahviezdila tiež na Brussels Motor Show 2018, kedy získala ocenenie FuturAuto 2018 Trophy for Automotive Innovation. Za inováciu ju zvolila belgická asociácia motoristických novinárov UJBAM.

Kiyoshi Fujiwara, SEO Mazdy, je na inžinierov a konštruktérov veľmi hrdý a verí, že SkyActiv-X otvára cestu k splneniu sna značky, a to vytvoriť spaľovací motor na benzín, s úspornosťou a pružnosťou dieselu. Zároveň s linearitou a tichým chodom zážihového motora. 

Pre Mazdu sú európske ceny veľmi dobrým začiatkom roka 2018 a prísľubom úspechu. Dúfam, a zároveň verím, že revolučný SkyActiv-X nesklame fanúšikov značky a spôsobí ozajstnú revolúciu na poli spaľovákov tak, ako nám prednášajú. Pre zachovanie spaľovacieho procesu bude aj SkyActiv-X jedným z kľúčových riešení a reálnou funkčnosťou mu predĺži život.

AKO FUNGUJE SPCCI MOTOR MAZDA SKYACTIV-X?

AKO FUNGUJE SPCCI MOTOR MAZDA SKYACTIV-X?

Mazda je malá automobilka, avšak na poli vývoja nových technológii je to veľký hráč. Už odjakživa ide tak trochu proti ...

20. 08. 2017
PREČO MAZDA ODMIETA MALÉ TURBOMOTORY? AKÝ BUDE SKYACTIV-X?

PREČO MAZDA ODMIETA MALÉ TURBOMOTORY? AKÝ ...

Mazda odmieta downsizingové motory. Bolo to jasné už pri prvej generácii SkyActiv agregátov, najmä tých benzínových. ...

03. 01.

Zdroj a foto: Mazda