Podľa svedectiev si Kordecki všimol prekážku príliš neskoro a strhol auto tak, že sa neovládateľne vyrútilo na kovové bariéry, ktoré prakticky zrovnal so zemou a ktoré ho vymrštili do vzduchu, kde sa niekoľkokrát obrátil a pristál za bariérou. Tam vozidlo zachvátil veľký požiar. Poľského pretekára rýchla zdravotnícka pomoc preniesla do nemocnice v Dunajskej Strede, kde jazdcovi ošetrili popáleniny zadku a ruky druhého a tretieho stupňa. Hrozivo vyzerajúca havária sa našťastie zaobišla bez vážnejšieho zranenia.

Preteky po vyše polhodinovom oneskorení odštartovali znovu, tentokrát za spomaľovacím vozidlom. Vyhral skúsený portugalský jazdec Filipi Albuquerque na Audi A4 DTM, o tesných 0,907 sekundy pred Štefanom Rosinom na Mercedese C DTM a tretím Filipom Sládečkom na Audi A4 DTM, s odstupom 18,349 s za víťazom. Výsledky poznačilo až 8 dodatočných časových penalizácií, ktoré vedenie pretekov udelilo nedisciplinovaným jazdcom: niektorí počas mávania žltou vlajkou predbiehali, čo je prísne zakázané!

Prvý slovenský pretekársky okruh Slovakia Ring pri Bratislave tak podľa vedenia okruhu napriek kolíziám, ktoré k motoršportu žiaľ patria, uzavrel úspešný víkend automobilových pretekov Cena Slovenska 2010.