Noro-Kovacik-drift

Nora Kováčika a jeho auto väčšine Slovákov špeciálne predstavovať netreba

Európska driterská špička so silnou slovenskou reprezentáciou na SlovakiaRingu už tento víkend 19. a 20. októbra. Priebežne 3 v šampionáte - Nora Kováčik, minuloročný druhý vicemajster Roman Kolesár a nováčik René Alexander. Prídite košičanov podporiť húkaním a krikom!
King of Europe Drift Roman Kolesár

Roman Kolesár v akcii s BMW M3 E46 kompresor


Kým priebežne prvý, mimoriadne cieľavedomý Francesco Conti z talianska prakticky neohrozene vedie so 770 bodmi, druhý Adam Kerényi z Maďarska s 580 bodmi má pred Norom Kováčikom len 20 bodový náskok. Bude to nepochybne napínavé, keďže o ďalších len 20 bodov zaostáva Francúz Benjamin Boulbes. Je na mieste spomenúť, že práve finálové preteky budú započítavať jazdcom za umiestnenie počíťať dvojitý počet bodov.

Ak máte cez víkend voľno (alebo aspoň v nedeľu) určite sa prídite pozrieť na skutočne šialenú automobilovú šou. Nájazdová rýchlosť (cca 130-140 km/h) a uhol šmyku, štýl a precíznosť jazdy, množsto dymu, pozícia v dueloch – to je len časť kritérií, na ktoré bude odborná porota dohliadať pri určovaní najlepších z najlepších. Slovensko je po Rakúsku, Francúzsku, Španielsku, Grécku, Rumunsku, Chorvátsku a Maďarsku poslednou zastávkou v sezóne 2013. Tu sa zároveň definitívne určí meno majstra a dvoch vicemajstrov.

King of Europe Drift René Alexander

Nováčikom v košickej partii je René Alexander s BMW M3 E46. S driftovaním začal pred necelými 12 mesiacmi!

autor foto: Karol SRNEC cez www.roebuck.sk

Priebežné poradie jazdcov pred FINÁLE KOE na SlovakiaRingu