Návrat automobilky z Maranella spôsobil menší ošiaľ. Ferrari je totiž pojem enormných rozmerov a neskutočný magnet na divákov. Predsa len, kto nepozná Ferrari? Ich opätovný vstup do najvyššej kategórie WEC je tak skvelou správou nielen pre samotných fanúšikov automobilky, ale pre všetkých nadšencov motoršportu. Príchod Ferrari znamená ďalší nárast konkurencie, ktorá bude od roku 2023 vo WEC naozaj pestrá a dovolím si tvrdiť, že to bude jedna najvzrušujúcejších a najnapínavejších sezón možno aj za posledných 15 rokov. 

„Oznámenie záväzku Ferrari voči FIA World Endurance Championship so vstupom do Le Mans Hypercar od 2023 je skvelou správou pre FIA, ACO a širší svet motoršportu. Verím v koncepciu Hypercars súťažiacich vo FIA WEC a 24h Le Mans. Teším sa až uvidím túto legendárnu značku začínať tento ambiciózny projekt.“ Jean Todt, prezident FIA  

Až 6 automobiliek v top kategóriách 

Ferrari má vo vytrvalostných pretekoch špeciálne v Le Mans bohatú históriu. Najznámejšie preteky sveta vyhrali až 9 krát, naposledy v spomínanom roku 1965 v rámci legendárneho súboja Ford vs Ferrari. V roku 2023 však vstúpia do kategórie Hypercar, ktorá nahradila doterajšie LMP1. Po dlhých rokoch sa tak Ferrari zapojí do boja o celkové víťazstvo, avšak nebude to mať vôbec ľahké. Svoju účasť vo vrcholných kategóriách LMH a LMDh, už totiž potvrdili Toyota, Alpine, Peugeot, Porsche a Audi. To znamená 6 automobiliek v boji o prvenstvo, a to ešte nepočítam súkromné tímy a možný príchod ďalších značiek. Konkurencia tak bude nabitá ako ešte nikdy! Po miernom úpadku z posledných rokov sa tak WEC opäť vráti na absolútne výslnie. 

Render dizajnu od Sean Bull Design