Kart 1 Arena

Kart 1 Arena je najlepšia motokárová hala široko ďaleko

V tejto forme funguje na Slovensku ako jediná a v širšom zmysle ako príkladová, čo je skvelé. Fokus už nesmeruje na západ, ale na Kart 1 Arenu, ktorá obohatila indoorkarting o nový prístup a preteky ponímané ako event o dodatočný akcent.

Kart 1 Arena

Do Kart 1 Areny si chodia zajazdiť aj špičkoví slovenskí pretekári, napríklad Maťo Homola

Halové motokáry už sú rozšírené na celom svete. Ponúkaju sa tak spolupráce a spoluúčasť na celosvetových sériách. Z Francúzska prišla ponuka a dnes je už potvrdená účasť na SWS Sodi World Series. Brazílska organizácia, ktorá zastrešuje Majstrovstvá Sveta, len prednedávnom poverila Kart 1 Arenu na predkvalifikáciu pre celý Dunajský región. Na Slovensko prichádzajú súťažiť elitní zahraniční jazdci, ktorí potom spätne propagujú Kart 1 Arenu v zahraničí. Vec už nabrala vážnosť – veselé rozmery, keď zo zahraničia prichádzajú pretekári lietadlom a v hale sa komunikuje v 'novej reči', ktorá je zmesou slovenčiny, nemčiny a angličtiny.

Kart 1 Arena

Halové motokáry sú skutočný motoršport, vie to aj náš najlepší formulový pretekár, Richard Gonda a jazdec indoorových Majstrovstiev Sveta, Filip Baláž

V Kart 1 Arene jazdia aj svetové mená indoor kartingu

Vo svete, ako aj u nás, je dnes už niekoľko veľmi kvalitných pretekárov, ktorí sa môžu rátať k tým elitným. Faktom ale je, že nad nimi je ešte jedno vyššie miesto a to patrí kráľom epochy! Slovensko zatiaľ nemá pretekára svetového kalibru, akým je Rakúšan Hannes Neuhauser alebo Belgičan Mathias Grooten, ale už samotný fakt, že ich tu máme, a že jazdia v Kart 1 Arene, je inšpirácia a satisfakcia.

Kart 1 Arena

V Kart 1 Arene jazdí aj pretekár Majstrovstiev Sveta halových motokár, Marcel Liedl

Podľa motta: Learn from the best or die with the rest – Uč sa od najlepších, alebo zomri s ostatnými…máme na Slovensku nielen podmienky, ale aj veľkú príležitosť!

Kart 1 Arena

Kart 1 Arena je domovom jedného najlepších slovenských indoorových tímov, Go Baby Go

Červený koberec ako symbol celebrovať moment a vážnosť osoby. V Kart 1 Arene ho majú pretekári roztiahnutý už od samotného začiatku.

Kart 1 Arena

Kart 1 Arena je miesto, kde je motoršport na prvom mieste

Autor textu: Michal Mike Krasňanský

Foto: Miro Glasa