Počas prvého aprílového víkendu odštartuje v poradí už tretí ročník oficiálnych Majstrovstiev SR pretekov automobilov do vrchu. Tak ako minulú sezónu, aj tentoraz účastnící zamieria v rámci podujatia Dynamax Hill Climb Race na Slovakia Ring, čo je pomerne atypická lokalita, keď zvážite, že ide o rovinu, organizátori však sľubujú atraktívnu trať, kde budú musieť súťažiaci predviesť precíznu jazdu na hrane. 

Účastníkov i divákov čaká 12 jázd

Samotná trať bude mať dĺžku 3200 metrov, pričom piloti budú mať celkovo počas víkendu šesť skúšobných a šesť ostrých súťažných jázd. V rámci podujatia budú štartovať jazdci hneď z niekoľkých šampionátov (Medzinárodné MSR, MSR, MSR v pretekoch historických automobilov do vrchu, Slovenský kopcový pohár a Slovenská trofej PAV historických automobilov pravidelnosti) a tak sa opäť očakáva pomerne slušná účasť. Minulý rok sa na štart postavilo takmer 50 pilotov

Diváci budú mať vstup bez obmedzení, pričom k dispozícii budú tribúny A a B a tiež paddock. A aby sme nezabudli, vstup na podujatie je voľný. Prvé tréningové jazdy začínajú v sobotu (2. apríla) o 9 hodine ráno. 

Zdroj: Slovakia Ring