Noro-Kovacik-drift

Noro Kováčik vyhral sezónu 2011 v King of Drift Slovakia

Jeho výkony na tratiach sú o to viac dychberúce, keď doplním, že mnohé trate jazdí len na oči, pretože ich dobre nepozná a na čas ich nikdy nejazdil. Keď si pozriete onboard videá, ktorými udivuje divákov viac než ktorýkoľvek iný pilot, ktorý ide stopu a všimnete si, že s presnosťou na centimetre využíva šírku asfaltu, nebojí sa zvodidiel, stromov, priekop a iných pre auto "smrteľných" prekážok, nemôžete inak než ostať v nemom úžase.

 

Žiaľ, nešťastie a nezdary sa nevyhýbajú ani najväčším majstrom volantu. Iste netreba pripomínať, že asi nie je možné nájsť na svete pilota, ktorý by z času na čas auto neroztrieskal. Včera (11.05.2013) počas predvádzacej jazdy na pretekoch do vrchu Oždianske serpentíny Norove nádherné BMW M3 kompresor v jednej zo zákrut zradilo. Noro celú situáciu opísal nasledovne: Už na štarte som pre dlhé státie v kolóne videl, že sa mi prehrial motor. Na budíkoch sa mi rozsvietilo niekoľko varovných kontroliek. Nevedel som sa rozhodnúť, či mám s novým silným motorom za týchto okolností ísť na bomby, alebo vypustiť. Zdalo by sa mi trápne prejsť kopec "na spotrebu", lebo ľudia pri trati nevedia, aké mám problémy. Časť trate som preto išiel podtočený aby som motor rýchlo schladil. Keď sa zdalo, že je to oka, začal som sa šmýkať. V do tej nešťastnej zákruty som priletel šmykom, keď sa zdalo, že všetko bude oka na výjazde som šliapol na plyn a výkon nikde. Auto sa zo zákruty nedokázalo pozbierať a tak som skončil v škarpe...

 

Norovi sa absolútne nič nestalo, ako dopadlo auto vidíte na obrázku. Celá situácia je o to horšia, že už v stredu mal v pláne odísť na preteky do Francúzska a Španielska, kde mal reprezentovať Slovenský drifting na dvoch pretekoch série King of Drift Europe. Či sa to teraz podarí ostáva otázne a otvorené.

 

Noro, držíme ti palce! Si náš hrdina, bolo by mrzuté, keby tak dobre nakopnutá sezóna skončila už na začiatku.

 

Noro, držím ti palce ako azda nikomu! Si môj hrdina nie len preto ako vieš jazdiť...

Na videu nižšie Noro sám vystúpil z auta a našťastie je úplne v pohode. Dokonca mi s úsmevom prezradil, že nehoda mu asi pomohla napraviť dlhodobo problémovú chrbticu... "Dokážem sa viac otočiť do strán, ako predtým..." verili by ste tomu? :)