Táto situácia sa Red Bullu samozrejme nepáči. Kým s výkonom počas predsezónnych testov boli viac-menej spokojný a čakali ďalšie zlepšenie, prišiel pravý opak. Renault dodal motory, ktoré sa správali inak ako v testoch a nepodávali ani podobný výkon. Vraj boli horšie ako v minulej sezóne. Daniel Ricciardo musel s autom bojovať v každom kole Veľkej Ceny v Melbourne, pretože pohonná jednotka sa nesprávala vždy rovnako.

Red Bullu kritizuje pohonnú jednotku, motor je vraj horší ako minulú sezónu a Renault nespolupracuje tak, ako by mal. Helmut Marko hovorí aj o možnosti odchodu z F1.

Odíde teda z F1 Red Bull?

K spolupráci Red Bullu a Renaultu sa vyjadril aj dizajnér Adrian Newey: „Pokúšame sa ponúknuť im pomoc a chceme byť zapojení v dianí, ale zdá sa, že je tam skutočná neochota spolupracovať.“ A pokračoval: „Jedna vec je tá, že by sme neboli konkurencieschopní, ale videli by sme cestu von. Ale ak nie ste konkurencieschopní a váš partner akosi nechce spolupracovať... Nepoznám príčinu tohto stavu.“ Poradca tímu, Helmut Marko naznačil možný odchod Red Bullu z F1: „Zase zhodnotíme situáciu, ako každý rok a pozrieme sa na náklady a výnosy. Sme absolútne nespokojní a mohli by sme uvažovať o odchode z F1... stále tu je nebezpečenstvo, že pán Mateschitz stratí svoju vášeň pre F1.“ Marko vidí problém v súčasných pohonných jednotkách, ktoré sú príliš komplikované, drahé a nedosahujú výkon pôvodných atmosférických V8: „Tieto pohonné jednotky sú zlým riešením pre F1 a hovorili by sme to, aj keby bol Renault vpredu.“