Niektorí jazdci to s nastavením auta berú vážnejšie než stavbu :)

Niektorí jazdci berú nastavenie auta vážnejšie než stavbu :)

Septembrové preteky prvého októbra

Napriek tomu, že termín druhých pretekov seriálu AZ pneu AutoSlalom vyšiel v kalendári na prvý október, boli to septembrové preteky - morálne aj počasím. A ešte aké? Počasie lepšie ako na objednávku. Nik by si predsa v 4. septembrový týždeň na otvorenom priestranstve letiska v horách vo výške 356 m nad morom nemohol želať kombináciu teploty nad 23oC a bezoblačnej oblohy. Jediné čo všetkých na kopci po celý deň trápilo bol silný vietor. Ale to bolo asi to najmenej, čo mohlo situáciu skomplikovať. Na rýchlych tratiach ako je táto hrozí oveľa väčšie riziko v podobe nezvládnutia auta a väčšej nehody. Nehodu, či väčšiu poruchu by špičkovo pomohol riešiť partner seriálu ASOS (Asociácia Slovenských Odťahovacích Služieb). Ale načo riešiť čosi, čo je lepšie ani nemať, však?

Napriek tomu, že termín druhých pretekov seriálu AZ pneu AutoSlalom na východe vyšiel v kalendári na prvý október, boli to septembrové preteky - morálne aj počasím.
AZ pneu AutoSlalom má priaznivcov v každom veku. Mama neruš! Teraz sa pozerám...

AZ pneu AutoSlalom má priaznivcov v každom veku. Mama neruš! Teraz sa pozerám...

Žiadna mimoriadna udalosť, ako takej situácii zvyknú legislatívci hovoriť sa, našťastie, nestala. Drobné výlety áut mimo trate k motoršportu neodmysliteľne patria. Ale tie sa vôbec nerátajú. Atmosféra v depe bola naozaj super. Napriek asi polhodinovému meškaniu začiatku registrácie, ktoré má na svedomí tvrdohlavá tlačiareň, šlo všetko presne podľa plánu. Medzičasom vyriešený technický problém ako naschvál poznačil aj vyhlasovanie výsledkov. Opakované asi polhodinové čakanie na oficiálne výsledky na AZ pneu AutoSlalom asi dobré svetlo nehádže. Ak najväčším problémom pretekov AZ pneu AutoSlalom boli problémy s tlačiarňou, je asi všetko v najlepšom poriadku :)

Trať vo Svidníku je rýchla a dlhá. Na opačný koniec kvôli zakriveniu dráhy nedovidíte ani takto... :)

Trať vo Svidníku je rýchla a dlhá. Na opačný koniec kvôli zakriveniu dráhy nedovidíte ani takto... :)

Ako prebehli preteky?

Preteky na letisku prebehli, rovnako ako v augustovom termíne, za doslova ideálnych podmienok. Napriek evidentne kratším dňom sa pri tomto počte štartujúcich s frekvenciou štartov cca každých 30 s dá v pohode ponúknuť bonusový systém štartov v podobe 1 + 4, teda tréning a 4 ostré. Keďže seriál chodí tento rok na východ na skusy, preteky sa vyhodnocujú len v základných triedach S1 až S4. Ďalšie triedy ako Dámy, Juniori či Slalomové špeciály pribudnú podľa záujmu možno už budúcu sezónu.

Hlavný partner týchto pretekov, autokozmetika AUTOGLYM priniesol spestrenie v podobe samostatnej súťaže. Konala sa počas obednej prestávky a bola určená pre všetkých z prítomných. Úlohou bolo napastovať a následne utrieť prednú kapotu auta kvalitne a na čas. Cieľom bolo verejnosti ukázať, ako ľahko a dobre sa táto kozmetika používa. Priemerné časy aplikácie pasty Super Reisin Polish trvalo s leštením do 2 minút, čo je úžasné. Súťaž vyhral Henrich Herc a od dovozcu získal balík autokozmetiky v hodnote 130 €. Pozrime sa spoločne na samotný priebeh pretekov v jednotlivých kategóriách:

Ak je slalomárom 5 jázd počas pretekov málo, vo Svidníku je možné rozdať si to na motokárach

Ak je slalomárom 5 jázd počas pretekov málo, vo Svidníku je možné rozdať si to na motokárach