V rámci bohatého víkendu odštartujú na 5 922 metrov dlhom okruhu neďaleko Bratislavy aj slovenskí a maďarskí jazdci svojich národných šampionátov v Divízii 4 do 2 000 a nad 2 000 cm3. Kvalitné štartové pole a špičková technika bude zárukou napínavých pretekov. V hodnotení šprintov Majstrovstiev Slovenska je po prvom víkende na Hungaroringu na 1. mieste vlaňajší juniorský majster Matej Konôpka pred veteránom Rudom Machánkom. V kategórii objemu motora do 2 litrov vedie zatiaľ Ondrej Fekete pred Julom Končekom. SlovakiaRing to však môže poriadne premiešať. V rámci týchto pretekov sa pôjde aj značkový seriál Lotus Cup Eastern Europe, ktorý prinesie na SlovakiaRing súboje nárazník na nárazník: rovnaké autá v celom štartovom poli kladú dôraz len na jazdecké schopnosti.

Počas víkendu si ľudia na tribúnach budú môcť pozrieť súperenie jazdcov na monopostoch Divízií 2 a 3 s objemom motorov do 1 400 a do 2 000 cm3. V týchto triedach získavajú prvé skúsenosti mnohí mladí piloti, ktorí sa potom presadzujú v kvalitných európskych seriáloch.


Podobné charakteristiky bude mať aj Suzuki Swift Bio Cup, ktorý je známy svojimi tvrdými súbojmi. Malé, no jedovaté Swifty už využili možnosť trénovať na našom okruhu, keď prišli vyskúšať nové pneumatiky. Uvidíme, či sa niekomu podarí zosadiť z 1. miesta v hodnotení Zoltána Bárkovicsa. 


Po prvýkrát zavíta na Slovensko aj na prvý pohľad exotický nový seriál Vizio Porsche GT3 Challenge, ktorý nadväzuje na sériu Porsche GT3 Cup Eastern Europe. Prvé kolo sa išlo 11. mája na okruhu známom z Formuly 1 v Istanbul Parku. Vo vozidlách Porsche 997 GT3 Cup uvidíme jazdcov so skúsenosťami zo spomínaného východoeurópskeho pohára Porsche a mladých rýchlych jazdcov z Turecka či Grécka.


Viac informácií nielen o FIA GT1 nájdete na stránke www.slovakiaring.skwww.gt1world.com.


Kalendár FIA GT1 2012:
8. apríl, Circuit Paul Armagnac Nogaro (Francúzsko)
22. apríl, Circuit Zolder (Belgicko)
27. máj, Circuito de Navarra (Španielsko)
10. jún, Automotodróm SlovakiaRing (Slovensko)
8. júl, Autódromo Internacional do Algarve (Portugalsko)
26. august, Goldenport Park Circuit Beijing (Čína)
2. september, Ordos International Circuit (Čína)
29. september, Moscow Raceway (Rusko)
2. december, Buddh International Circuit (India)