report: AutoSlalom FUCHS 2012 - SlovakiaRing

Len druhé podujatie seriálu AutoSlalom bolo zároveň vrcholom prvej polovice sezóny 2012. Dôvod je jednoduchý - SlovakiaRing. Vôbec prvýkrát sa nie len v 6 ročnej histórii seriálu AutoSlalom, ale dokonca aj v slalomovej histórii Slovenska, či strednej Európy jazdili preteky v automobilovom slalome na profesionálnom okruhu. S 2 500 metrami tu vznikla skoro najdlhšia a jednoznačne najrýchlejšia trať širokom okolí...

Hlavným partnerom pretekov na SlovakiaRingu bola špičková nemecká olejárska značka FUCHS

Hlavným partnerom pretekov na SlovakiaRingu bola špičková nemecká olejárska značka FUCHS

Termín pretekov AutoSlalom FUCHS pripadol na poslednú marcovú sobotu. Záujem o skutočnú špecialitu v sortimente tratí prejavilo rekordné množstvo jazdcov. Len za prvý deň online registrácie sa do pretekov nahlásilo bez mála sto jazdcov. Celkovo súpiska obsahovala vyše 145 záujemcov o tieto preteky. Postupne sa však viacerí pre rôzne dôvody ospravedlňovali a v deň pretekov sa zas mnohí nedostavili. Na štart sa teda nakoniec pristavilo 115 jazdcov. Celkom jednohlasne všetkým, ktorí mohli či chceli prísť a neboli odkazujú: Môžete ľutovať!

seriál AutoSlalom má priemernú účasť na pretekoch už roky nad 100 jazdcov. Na SlovakiaRingu ich štartovalo 115.

seriál AutoSlalom má priemernú účasť na pretekoch už roky nad 100 jazdcov. Na SlovakiaRingu ich štartovalo 115.

Ukrutný vietor kazil dokonalú zábavu

Predpovede počasia na deň pretekov niekoľko dní vopred neboli práve najlepšie, ale s tým sa dalo rátať, keďže jar je ešte len v prvej tretine. Organizátori si hlavne želali, aby nepršalo. To sa aj splnilo. No celý deň pretekov patrične skomplikoval až neskutočne silný vietor. SHMÚ vraj na tento deň vydalo pred vetrom výstrahu I. stupňa. A veru, nebol to falošný poplach. Niektoré úseky trate zostavenej z kuželí vietor opakovane posúval. Preto sa hlavne počas tréningových jázd niektorým jazdcom stalo, že šli po neregulárnej trati. Od prvej ostrej jazdy už bola situácia podstatne lepšia. Nie však pre ustatie vetra, ale pre zdvojenie kužeľov na každej pozícii pre väčšiu váhu a odolnosť voči vetru. Všetci jazdci sa však na trať i organizáciu pretekov celkom svorne vyjadrovali len pozitívne až v superlatívoch.

Štartovné pole je vždy naozaj pestré. Od áut zo 60. - 70. rokov...

Štartovné pole je vždy naozaj pestré. Od áut zo 60. - 70. rokov...

SlovakiaRing, to je perfektné jazdecké zázemie


Areál SlovakiaRingu ponúka jazdcom skutočne 5 hviezdičkové zázemie. Nie len skvelý, rovný a priestorovo štedré depo s betónovým povrchom, ale aj priamo možnosť natankovať 3 rôzne druhy paliva, množstvo elektrických prípojok pre kompresory či elektro náradie, boxy na prenájom a dokonca boxy pre tlakové umytie. Nič podobné slalomári doposiaľ nikdy k dispozícii nemali. A mnohí si to patrične vychutnali. Preto sa už teraz mnohí, celkom oprávnene, tešia na ďalší tohtoročný termín 13.10. na tejto trati.

...až po úplné novinky ako táto Honda CR-Z hybrid

...až po úplné novinky ako táto Honda CR-Z hybrid

AutoSlalom spolu s Majstrovstvami SR


Preteky AutoSlalom FUCHS boli dva v jednom. Jazdili sa totiž ako klasický podnik seriálu AutoSlalom a výsledky z nich sa tiež zaratúvali do Majstrovstiev SR v automobilovom slalome. Pozrime si podrobnejšie, ako to prebiehalo a dopadlo v jednotlivých kategóriách, ktorých má AS až 8 a MSR 5.