Štefan Rosina na Veľkej cene Abú Dhabí na okruhu F1 YAS Marina Circuit

Štefan Rosina na Veľkej cene Abú Dhabí na okruhu F1 YAS Marina Circuit

V nedelných pretekoch odštartoval Štefan Rosina z rovnakého miesta na štartovom rošte a pozíciu si udržal aj pred tímovým kolegom Germarziakom. Po kolízii Nicka Tandyho s Reném Rastom v čele pretekov, po ktorej musel Tandy odstúpiť a perfektnom Štefanovom predbiehacom manévre sa dostal až na šieste miesto. Predsa len však súboj s Kubom Germarziakom, ktorý ho vytlačil do výbehovej zóny a tú napokon Štefan prešiel krížom a získal v nej podľa rozhodnutia stewardov výhodu odstupu. Jury to ohodnotila prejazdom boxov a z pohľadu Štefana bolo po preteku. Po návrate na trať ešte peknou jazdou predbehol dvoch súperov a napokon skončil na 13 mieste a získal 5 posledných bodov v sezóne.

Štefan Rosina

Štefan Rosina

„Dnešné preteky boli zaujímavé – myslím si, že sme predviedli pekné súboje na záver sezóny. Tu by som chcel zagratulovať tímovému kolegovi k peknému a cennému tretiemu miestu v celkovej klasifikácii a poďakovať sa tímu za celú sezónu a za šancu, ktorú som v tíme dostal. Výsledky boli raz hore, raz dole, v tejto konkurencii to však jednoducho je tak. Aj táto sezóna bola pre mňa veľkým zážitkom a som vďačný všetkým, ktorí sa na tom podieľali, že mi umožnili byť súčasťou tohto seriálu a verím, že umiestnenie v desiatke najlepších je aj pre nich zadosťučinením.“ dodáva na záver nielen posledných pretekov, ale aj celej sezóny Štefan Rosina.

Veľká cena Abú Dhabí na okruhu F1 YAS Marina Circuit

Veľká cena Abú Dhabí na okruhu F1 YAS Marina Circuit

Tak ako v minulom roku aj v tejto sezóne potvrdil Štefan svoju pozíciu v najlepšej desiatke z takmer dvadsiatky klasifikovaných jazdcov. Deviata pozícia je iba jediné miesto za minuloročnou ôsmou priečkou. Nepodarilo sa siahnuť na tretie celkové umiestnenie ako v roku 2009, ale pozície v prvej desiatke sú pri súčasnej konkurencii a atraktivite tohto najprestížnejšieho pohárového seriálu cenené v motoristickom športe aj tak veľmi vysoko a tak aj z nášho pohľadu – vďaka za perfektnú reprezentáciu našej značky a  slovenského motoristického športu.

zdroj: Dušan Koblišek, Matador Group

PS: pozrite si aj naše onboard video Štofi Rosina na Slovakiaringu s Porsche 911 GT3 RS