Maťo Homola

Maťo potreboval na pole position len dve kolá

Maťo Homola najprv senzačne vyhral kvalifikáciu pretekov ETCC na Masarykovom autodrome v Brne. Na pole position stačili len 2 rýchle kolá.

Základom dobrého výsledku je kvalifikácia

Tím na čele s Jarom Krajčim vymyslel odvážnu stratégiu. Maťa poslali na trať hneď na začiatku, musel zajazdiť čo najrýchlejšie kolo a rýchlo sa vrátiť do boxov. Ako sa hovorí, odvážnemu šťastie praje a inak to nebolo ani v Maťovom prípade. Stačili mu len dve kolá, aby zajazdil najrýchlejšie kolo kvalifikácie 2:11,253 a získal pole position. Celú kvalifikáciu sa potom pozeral, ako sa súperi snažia prekonať jeho čas. Pre každý prípad mali pripravenú aj ďalšiu sadu pneumatík, ktorú nakoniec nemuseli použiť.

Maťo Homola

Maťo práve dojazdil kvalifikáciu

Maťo zhodnotil kvalifikáciu: „Som strašne spokojný s výsledkom kvalifikácie. Podarilo sa mi ju vyhrať a tak získať pole position. Popravde som takýto skvelý výsledok nečakal, len som v neho dúfal. Išli sme strategicky iba na jedno kolo a tak troška sme zariskovali. Mali sme pre istotu pripravenú ešte jednu sadu gúm, keby sa náhodou niečo stalo, ale naša pôvodná stratégia vyšla. Toto je môj doterajší najrýchlejší čas, ktorý som tu spravil. Čas je z jednej stránky super, ale je rozdiel vyhrať kvalifikáciu a vyhrať preteky. To ťažšie nás ešte len čaká. Držte mi palce, budem to zajtra veľmi potrebovať.“

Maťo Homola

Do prvých pretekov z prvého miesta

Do prvých pretekov s letmým štartom išiel Maťo z prvého miesta, čakalo ho dlhých 10 kôl. Odštartoval veľmi dobre a hneď si začal robiť náskok, ktorý potom udržiaval do konca pretekov, aby nakoniec prešiel pod šachovnicovou vlajkou ako prvý. Preteky vyhral systémom štart - cieľ a ukázal sa v skvelej forme. Stratégia tímu vyšla na výbornú a Maťa čakali druhé preteky.

Maťo Homola

Maťo to s Borkovićom nemal jednoduché

Maťo Homola získal pole position, v prvých pretekoch prišiel na prvom mieste a v druhých vybojoval výborné druhé miesto, celkovo štvrté kolo ETCC v Brne vyhral!

Druhé preteky majú pevný štart a prvých 8 miest sa otáča. Náš jazdec teda stál na ôsmom mieste a musel sa predierať dopredu. Jeden zo súperov dostal penalizáciu a Maťo nakoniec štartoval zo siedmej priečky. Štart sa mu opäť podaril a postupne sa prepracovával dopredu. Krásne súboje zastavil až Borković na prvom mieste. Maťo stále dobiedzal a snažil sa ho predbehnúť, nešiel však do riskantných manévrov a radšej zobral body za druhé miesto v druhých pretekoch. V celkovom súčte kvalifikácie a oboch pretekov sa nakoniec tešil slovenský pretekár, Maťo Homola, ktorý vystúpil na najvyšší stupienok, druhý skončil Borković a tretí Kajaia. Mladý Slovák sa po úspešnom víkende v Brne posunul na 2. miesto hodnotenia v triede Single Make Trophy.

Maťo Homola

Skvelý Maťo Homola vyhral ETCC v Brne

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Maťo po pretekoch povedal: „Víkend vyšiel nad naše očakávania a konečne sa nám podaril výrazný výsledok, čo sme potrebovali do celkového hodnotenia. Prvé preteky ukázali našu rýchlosť, ktorú sme pretavili do zaslúženého víťazstva. Druhé preteky som musel štartovať zo stredu poľa, ale rýchlo som sa dostal dopredu. Počas celých pretekov som viedol boje s Borkovićom, ktoré boli veľmi tesné, ale nechcel som riskovať poškodenie auta a nulový bodový zisk.“

Maťo Homola

Bez partnerov sa pretekať nedá

Zdroj: tlačová správa