Na svoju bezpečnosť najviac dbajú posádky v Bratislave. Zaostáva najmä východ Slovenska. Vyplýva to z výsledkov osvetovej akcie, ktorú realizovala spoločnosť OMV Slovensko. V rámci záväzku We care more pripravili kampaň pre pasažierov vozidiel, aby sa pripútavali aj na zadných sedadlách. Počas akcie zodpovedné posádky vozidiel odmeňovali. Najdisciplinovanejšie posádky našli v Bratislave.

 

„Bezpečnostné pásy mnohí stále vnímajú ako obťažujúce a zbytočné. To platí najmä pre pasažierov na zadných sedadlách. Aj preto sme sa rozhodli pre takúto formu osvety, aby sme informovali o rizikách takéhoto konania a odmenili zodpovedných cestujúcich, ktorým ich bezpečnosť a bezpečnosť celej posádky nie je ľahostajná,“ povedala Ľubica Slabejová, marketingová manažérka OMV Slovensko.


V piatok 16. júna si na zákazníkov na 30 čerpacích staniciach OMV na celom Slovensku počkali sympatické hostesky, ktoré kontrolovali, či sú vo vozidle všetci pasažieri pripútaní. Tých zodpovedných odmenili, ostatných upozornili na nebezpečenstvo.

Celkovo sme počas akcie oslovili 3601 ľudí. Až 2725 pasažierov, čiže takmer presne 3/4 z nich, bezpečnostné pásy použilo. Nepripútaných bolo 867 ľudí, čiže 25 %, hovorí Ľubica Slabejová.

Najviac disciplinovaných posádok našli hostesky OMV v hlavnom meste. Úplne najlepšie si počínali vodiči na čerpacej stanici na Trnavskej ceste, kde bezpečnostné pásy použilo takmer 95 % kontrolovaných. Do prvej päťky sa navyše dostali až 4 čerpacie stanice OMV v Bratislave, pričom pomer pripútaných sa pohyboval od 89,5 % vyššie. Hegemóniu hlavného mesta narušila len čerpacia stanica OMV na Žilinskej ulici v Považskej Bystrici, ktorá sa umiestnila na štvrtom mieste.
 

Najviac nepripútaných naopak hostesky OMV našli na Trenčianskej v Novom Meste nad Váhom, kde bezpečnostný pás nepoužila takmer polovica ľudí. Z regionálneho pohľadu sú však bezpečnostné pásy najmenej obľúbené na východe republiky. Medzi šesticou na spodných priečkach pomyselného rebríčka zodpovednosti sa ocitli všetky štyri skúmané čerpacie stanice z Humenného, Trebišova, Prešova a Košíc.

Použitím bezpečnostných pásov by sa pritom dalo predísť mnohým nehodám. Mnoho pasažierov na zadných sedadlách potrebu bezpečnostných pásov podceňuje, práve tento ochranný prvok má však dôležitú úlohu. Zabráni preleteniu cez predné sklo, čo samo o sebe väčšinou končí tragicky, ako aj vypadnutiu cez bočné sklo a následnému privaleniu vozidlom. Nepripútaný človek na zadných sedadlách je navyše rizikom aj pre ostatných členov posádky, ktorí pripútaní sú.

OMV UPOZORŇUJE: PRIPÚTAJTE SA AJ NA ZADNÝCH SEDADLÁCH

OMV UPOZORŇUJE: PRIPÚTAJTE SA AJ NA ...

OMV Slovensko spúšťa v rámci sloganu We Care More informačnú kampaň pre motoristov, aby sa nezabúdali pripútavať aj na ...

19. 06. 2017
AKO PREDBIEHAŤ SPRÁVNE A BEZPEČNE?

AKO PREDBIEHAŤ SPRÁVNE A BEZPEČNE?

V spolupráci so značkou OMV, v rámci zvýšenej starostlivosti a pridanej hodnoty vodičom, ktoré reprezentuje slogan We Care ...

04. 06. 2017