Staršie športové Nissany sú vo svete mimoriadne populárne. Aj u nás je kopec nadšencov bežnejších Nissanov, ale tie pravé mašiny sú u nás veľkou raritou.  Okrem faktu, že takmer všetky najväčšie perly značky majú volant napravo (ktoré sa u nás nedajú prihlásiť), mnohých nadšencov k tomu odrádzal prístup k novým originálnym náhradným dielom. Preto prijali rozhodnutie. Nissan bude vyrábať diely na Skyline R32 - R34!

Som striktne proti prihláseniu bežných áut s volantom vpravo, ale pre autá ako je Skyline, by mohli na špeciálne účely existovať výnimky...

KTORÝ SKYLINE BY STE CHCELI VLASTNIŤ?

  • R32 ( 22% )

     

  • R33 ( 12% )

     

  • R34 ( 66% )

     

Odpovedalo 58 ľudí  

Nissan a športové modely idú ruka v ruke. Pre tento krok sa rozhodli preto, aby časť svojho dedičstva udržali na cestách alebo v garážach v čo najlepšom stave. A možno len vyhodnotili situáciu s dielmi z druhovýroby ako nedostačujúcu. Na druhej strane stojí vysoký dopyt, čo znamená potenciálny zisk. Je jasné, že im to kasy nejako extra rýchlo nenaplní, ale zákazníkom po celom svete to oveľa uľahčí život.

 

V Amerike je už R32 legálna

A navyše, je tu ešte jeden dôvod. Tak trochu americký. Hneď vysvetlím. V Amerike majú vlastné zákony. Neprihlásite tam auto, ktoré sa tam nikdy nepredávalo a je mladšie ako 25 rokov (čiže vôbec žiadne obmedzenie, čo sa umiestnenia volantu týka!). Prvé R32 prišli v r1989, čiže pomaly, ale isto sa prvé kusy stávajú legálnymi. Pre Skyline GT-R R32, vďaka silnej americkej JDM scéne, tento fakt využili mnohí ziskuchtiví fanúšikovia, a v kontajneroch vo veľkom vozia japonské mašiny, či už pojazdné, alebo polovraky, len aby uhasili chuť tamojších autičkárov. R33 bude oficiálne legálny v USA v r2020 a R34 až v r2024. Čiže pravdepodobnosť znásobenia dopytu je veľmi vysoká.

Zdroj: CarsCoops

JE MOŽNÉ NA SLOVENSKU PRIHLÁSIŤ SKYLINE R34?

JE MOŽNÉ NA SLOVENSKU PRIHLÁSIŤ SKYLINE ...

Už hodnú dobu na sociálnych sieťach ľudia zdieľajú fotky krásneho bieleho Nissan Skyline R34. Spolu s nimi koluje ...

26. 12. 2016
NISSAN OMLADIL GT-R NISMO

NISSAN OMLADIL GT-R NISMO

Godzilla sa vracia, je pripravená terorizovať ostatné supercary. V novej podobe je Nissan GT-R Nismo komfortnejší, no ...

30. 05. 2016