Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov
Hyundai IF Design Award

Dizajn nového Tucsonu sa podaril, páči sa odborníkom aj zákazníkom.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Cenou iF Design Award 2016 uznali odborníci markantný a charakteristický dizajn aktuálneho typu Tucson. Hyundai tvrdí, že kompaktné SUV nesie atletický vzhľad, ktorý dizajnéri dosiahli presne modelovanými povrchmi, výraznými proporciami, ostrými líniami a charakteristickou šesťuholníkovou maskou chladiča. Asi nikoho neprekvapí, že vzhľad auta mal na starosti európsky tím dizajnového centra Hyundai v Rüsselsheime v Nemecku.

Tucson má úspech

Nový Hyundai Tucson navrhli a skonštruovali v Európe. Na starom kontinente prebieha aj výroba od júna 2015. Kompaktné SUV sa páči aj širokej verejnosti, keď za prvé tri mesiace od spustenia predaja výrobca zaevidoval 85  000 objednávok. Pre automobilku to bol mimoriadne vydarený štart predajov.

Hyundai IF Design Award

Hyundai bude Elantru ponúkať aj vo vybraných krajinách Európy

Tucson však nie je jediným ocenením. Ďalší laureát ceny iF Design Award je nová Elantra. „Dizajn karosérie modelu Elantra je aktuálny, elegantný a súčasne športový.“ Kompaktný sedan novej generácie uviedol výrobca na trh v Kórei a Severnej Amerike koncom roka 2015 a v priebehu roka 2016 spustí predaj aj na vybraných trhoch v Európe.

Za vyše 60 rokov existencie je cena iF Design Award uznávaná na celom svete ako symbol excelentného dizajnu. Organizuje ju spoločnosť iF International Forum Design GmbH a oceňuje vynikajúci dizajn v rozličných disciplínach a kategóriách. Hyundai Tucson získal prestížne ocenenie po náročnom hodnotiacom procese, v rámci ktorého porota vyberala najlepšie produkty z takmer 5 000 nominácií z 53 štátov.

Zdroj: tlačová správa

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov