Najvzdialenejšie Porsche

Organizátorov prekvapilo hneď niekoľko prihlášok. Najdlhšiu cestu na zraz v hlavnom meste Slovenska prejde majiteľ hnedého Porsche 911SC Targa, ktorý si zo švajčiarskeho mesta Sankt Gallen​ natočí až 800 kilometrov.


Najstaršie Porsche

​Oslávenci s pyšným označením Porsche 356​. Modely vo verzii B Cabrio budú hneď dva, jedno červené zo Slovenska a druhé strieborné z Rakúska z roku 1962, ktoré kedysi slúžilo rakúskej polícii pri sprevádzaní štátnych návštev.


Najhlučnejšie Porsche

​Porsche 964 RS, 930 Turbo či 918 Spyder - lepšie ako decibel popisovať, je prísť si ich vychutnať na Bratislavský hrad. V bohatom sprievodnom programe čakajú na návštevníkov zaujímavé rozhovory o automobiloch Porsche, v chill out zóne vystúpia speváčky Andrea Tučina a Lea Daniš.

Najdrahšie Porsche

​Superšportové plug-in hybridné Porsche 918 ​Spyder, ktorého cena sa pohybuje okolo 1,5 milióna eur. Je poháňané 4,6-litrový osemvalcom, ktorý dosahuje výkon cez 887 koní a jeho krútiaci moment je neuveriteľných 1280 Nm. 


Najviac modelov Porsche

Najpočetnejšie zastúpenie bude mať podľa organizátorov zrazu tradičný Porsche 911 a Porsche Boxster. Na podujatie zavíta aj nemecká spoločnosť Lightspeed Classic s upraveným historickým Porsche 911.

Najčastejšia farba Porsche

V stovke modelov sa určite nájdu aj netradičné zelené, žlté či kombinované farebné variácie, no najviac sa môžu tešiť milovníci červených, čiernych a strieborných športiakov.

Najnežnejšie Porsche

​Porsche nie je iba mužský svet. Príjemným potvrdením tohto tvrdenia je registrácia štyroch dám, ktoré prídu na zraz predstaviť Porsche Boxster 986, 911 SC Targa, Panameru GTS i Porsche 944 Cabrio. Tešte sa!


Praktické informácie pre návštevníkov podujatia:

PORSCHE SPORTS CAR TOGETHER DAY 
sobota,  9. júna 2018 od 9:00 do 15:00 hod.


Majitelia automobilov Porsche sa môžu zúčastniť tohoto podujatia so svojím automobilom prostredníctvom registrácie na offce@porschefans.sk

Verejnosť má vstup bezplatný
Pre najmenších je v areáli k dispozícii detské ihrisko.