Lexus súčasne predstavil nový prístup k starostlivosti o zákazníka a poskytovaniu služieb, čím okamžite nastolil nové normy pre celý medzinárodný automobilový priemysel. Kľúčovou a neodmysliteľnou súčasťou značky Lexus je od počiatku špičková kvalita služieb v súlade s tradičnými zásadami japonskej pohostinnosti omotenaši – teda starostlivosti o zákazníka s rovnakou zdvorilosťou a pozornosťou ako v prípade váženého hosťa vo vlastnom dome.

Vždy vlastnou cestou

Lexus od počiatku namiesto slepého nasledovania zavedených noriem trhu kráčal vlastnou cestou, čo sa týka aj vedúceho postavenia vo vývoji hybridných elektrických pohonov s autonómnym dobíjaním.

V roku 2005 Lexus uviedol celosvetovo prvý prémiový hybridný model RX 400h z kategórie SUV. Od tej doby technológiu pohonu nepretržite vyvíjal. Z jedného milióna doteraz predaných vozidiel Lexus na európskych trhoch tvoria hybridy plných 45 %. Hybridy sú v súčasnosti zastúpené naprieč celou ponukou Lexus a ich predaj neustále rastie. Aktuálne predstavujú až 96 % celkového predaja na trhoch západnej Európy. Na Slovensku sa podieľajú na predaji až 98 %.

Lexus tiež rýchlo reaguje na meniace sa potreby a preferencie zákazníkov, čo preukazuje vývojom nových modelov v súlade s trhovými trendmi. Ide tu predovšetkým o zameranie na modely SUV a crossovery, ktorých Lexus v Európe zatiaľ predal okolo 550 tisíc kusov. Dnes v modelovej ponuke nájdeme RX, ktorý v skutočnosti stvoril segment prémiových SUV, rovnako ako účelovo navrhnutý sedemmiestny variant RX L, stredne veľký model NX a kompaktný mestský crossover UX, uvedený v roku 2019 a dnes už najpredávanejší model značky.

Exkluzívne športové modely

Mimo pozornosti nezostáva ani pôžitok za volantom, o čom svedčí rad športovo zameraných modelov s označením Lexus „F“, či už ide o ručne montovaný ultra exkluzívny superšport LFA s motorom V10 alebo kupé RC F, ktoré sa dnes zúčastňuje na medzinárodných súťažiach v kategórii GT. Aura týchto špeciálnych modelov sa priamo premieta aj do štandardných modelových radov v podobe športovo štylizovaných a konštruovaných verzií F SPORT.

Lexus sa vyvíja aj ako luxusná značka s presahom mimo automobilového sveta, keďže sa presadzuje prvotriednou kvalitou v oblasti remeselného spracovania, o ktoré sa starajú majstri takumi, podporuje nádejné talenty sveta dizajnu prostredníctvom medzinárodnej súťaže Lexus Design Award a pomáha zákazníkom objavovať a vychutnávať si úžasné zážitky. Napríklad prostredníctvom najnovšieho modelu LC 500 Convertible, prvého kabrioletu s plátennou sťahovacou strechou, ktorý si môžu už vyskúšať aj slovenskí zákazníci.

Zdroj: LexusNews