Agregát top verzie VW ID.6 má 2 elektromotory a viac než 300 k

Najsilnejší model bude obsahovať dvojicu elektromotorov. Jeden na prednej a jeden na zadnej náprave. Kombinácia dvoch elektrických motorov prinesie výkon 225 kW čiže 302 koní a z 0-100 toto rodinné SUV zvládne pod sedem sekúnd. Najvýkonnejšia verzia s kapacitou 82 kWh by mala podľa normy WLTP zvládnuť dojazd 450 kilometrov. Pre nešportových oteckov bude k dispozícii aj základné jednomotorové hnacie ústrojenstvo s výkonom 150 kW čiže 201 koní s batériami o kapacite od 45 do 77 kWh. Pravdepodobne bude k dispozícii aj 150 kW systém rýchleho nabíjania, vďaka ktorému sa auto nabije na 80 percent za necelých 30 minút. 

Rozmery, vzhľad a spracovanie

Model ID.6 bude vyzerať podobne ako ostatné elektrické modely od Volkswagenu. Zadná časť vozidla je takmer identická s blížiacim sa menším modelom ID.4, avšak s veľkosťou luxusného SUV. Tiež nebude chýbať zadný strešný spojler pre lepšiu aerodynamiku a tiež dodáva športovejší nádych vozidla.

V interiéri nového modelu ID.6 nebude chýbať digitálny prístrojový panel, vnútorné osvetlenie a  množstvo asistentov v strohom a jednoduchom dizajne. Na výber budú aj sady ekologických obložení, napríklad čalúnenie ArtVelours, ktoré je vyrobené z recyklovaných plastových fliaš.  Odhadované rozmery 4,91 metra na dĺžku a 1,89 metra spadajú do kategórie veľké rodinné SUV. To je dĺžka aktuálneho Touarega a je nepochybné, že bude konkurovať Tesle model X či Audi Q8. 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov