Šešťvalcový motor aktuálne používa napríklad Maserati Ghibli alebo Quattroporte.

Alfa chce prežiť v hesle Cuore Sportivo. Svojim novým nápadom sa však mieni stať plnohodnotným súperov pre nemecké prémiové značky. Šance na naplnenie cieľa sú vysoké. Keď si predstavíme taliansky dizajn spolu s motorom V6 od Ferrari, tak pri troche šťastia môže BMW získať zdatného súpera.

Spomínané pohonné jednotky by sa mali dostať do nového sedanu Giulia, ktorý sa bude vyrábať neďaleko Ríma. Hlavným súperom tohto typu bude BMW radu 3. V6 však zamieri pod kapoty ďalších vozidiel vrátane SUV a rivala pre BMW radu 5.

Motor vyprodukovaný značkami Ferrari a Maserati pod kapotou Alfy Romeo by bol určite zárukou prestíže a zážitku za volantom.

Giulietta jedného dňa určite skončí. Dnes však drží Alfu nad vodou.

Medzi ďalšie novinky z dielne talianskeho koncernu patrí úvaha o budúcnosti typov MiTo a Giulietta. Fiat uvažuje o tom, že ich výrobu jednoducho ukončí. Dúfajme, že sa tak stane až potom, keď predstaví dostatočné niekoľko nových typov, pretože bez nich by predajne Alfa Romeo ostali doslova prázdne.

Taliani chcú rovnako preniknúť na severoamerický trh. Poslúžiť by im na to mohla predajná sieť značky Jeep, ktorá zahŕňa 1700 dílerov. Automobily koncernu Fiat by pre Jeep nepredstavovali priamu konkurenciu a vďaka danému kroku by sa spoločnosť mohla konečne výraznejšie etablovať na spomínanom území. Nové a presnejšie plány koncernu Fiat Chrysler Automobiles by sme sa mohli dozvedieť v máji tohto roku.

Zdroj: Bloomberg

Prečítajte si aj:  Alfa Romeo chce oživiť značku novou platformou