Britský Autocar avizoval, že sedan uvedú na trh najneskôr do roku 2019. Označiť by ho mali GT4. To majiteľov exkluzívneho Caymanu GT4 asi nepoteší :)
Mercedes AMG GT4 Sedan

Možná sériová podoba chystanej novinky z dielne AMG. 

AMG GT4  údajne dostane unikátnu podvozkovú platformu MRA, ktorú si Mercedes stráži ako oko v hlave. Inžinieri pri navrhovaní vychádzajú z dlhoročných skúseností. Platforma je určená pre sedany s primárne poháňanou zadnou nápravou. V GT4 bude ako dominantný stavebný prvok hliník, a za tepla upravovaná vysokopevnostná oceľ. Spoločne poskytujú vysokú tuhosť karosérie a nízku hmotnosť.

Bude aj verzia S

Novinka bude v dvoch verziách, rovnako ako nové E AMG. Je vyladený na 420 kW (571 k) a 750 Nm v kombinácii so športovou 9-stupňovou automatickou prevodovkou AMG SPEEDSHIFT MCT. Verzia GT4 S má rovnaký motor vyladený na 450 kW (612 k) a ponúkne o 100 Nm viac, čiže 850 Nm. Tabuľkové čísla sú fakt super. Osobne si ale myslím, že to väčšina zásadne nepocíti. Predsa to je v oboch prípadoch riadna porcia výkonu. Samozrejmosťou je pohon 4Matic a režim Drift. AMG tiež uvažuje o použití integrovaného štartovacieho generátora ISG – elektromotor umiestnený v prevodovke, ktorý krátkodobo poskytne 20 koní.
 

 
Čo dodať na záver. Sám seba sa pýtam tieto otázky. Nepôjde len o E AMG prezlečené do iného kabátu? Prečo sa snažia s krásných coupé robiť prerastené sedany a v tom horšom prípade i SUV? 

Na priložených fotkách vidíme ako asi bude sedan vyzerať. Som veľmi zvedavý na konečnú verziu. Pri tomto aute sa sám pýtam tieto otázky: nebude to "len" E63 AMG prezlečené do iného kabátu? Prečo sa snažia z krásneho coupé urobiť prerastený sedan?

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov