Znamená to, že sa dočkáme nového Audi A7 Avant? To je zatiaľ otázne. Z nového konceptu budú ale určite čerpať dizajnové prvky ďalšie typy značky. Poďme k samotnému konceptu. Dĺžka Avantu je úctyhodných 5,11 metra, šírka 1,97 metra a výška 1,4 metra. Rázvor je 2990 mm (rovnaká hodnota akú malo aj Coupe). Na aute zaujmú tiež veľké 22“ disky kolies, v kombinácií s nízkoprofilovými pneumatikami. O spomaľovanie konceptu sa starajú karbón-keramické brzdy. Na oboch nápravách potom nájdeme systém natáčania kolies.

Audi Prologue Avant

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Celý interiér Prologue poňali v minimalistickom duchu. Vo vnútri nájdeme len štyri sedadlá a jednoduché tvary. Dizajn nenarušili dizajnéri ani nadbytočným použitím tlačidiel. Podobne ako v Golfe R Touch, ich nahradili troma displejmi.

Budúca podoba Audi A7 Avant?

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Pod kapotou nájdeme úplne iné pohonné ústrojenstvo ako pri predchádzajúcich Prologue Coupe. V prípade premiéry v LA malo Coupé pod kapotou 4,0 litrovú V8 s výkonom 605 koní. Neskôr na CES ukázali auto s hybridnou sústavou s výkonom 677 koní. Inžiniéri si pre verziu Avant požičali pohonné ústrojenstvo z Audi Q7 e-tron quattro. Teda kombináciu spaľovacieho 3,0 litrového V6 TDI motora a elektrického motora. Výkon Avantu dosahuje 455 koní. Stovku dokáže dať za 5,1 sekundy. Na čisto elektrický pohon zvládne auto prejsť 54 kilometrov.

Pre ďalšie podrobnosti ohľadom Audi Prologue Avant si musíme počkať na autosalón v Ženeve.

Zdroj: carscoops