Takže Audi si tento rok pripomína 25 rokov od predstavenia prvého modelu RS a nebolo by to nič platné, ak by pritom nespravili aj nejakú tú edíciu či paket. A práve ten paket si teraz môžu zákazníci pre vybrané modely objednať. Úspech prvého Audi RS2 Avant bol zo začiatku „vlažný“, veď aj samotné Audi si na ďalší model s prívlastkom RS dalo na čas a predstavilo ho až po 6 rokoch.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Aj v tradičnej modrej

Čo sa týka samotného paketu, ten umožní zákazníkom zvoliť si exteriérovú farbu Nogaro Blue, ktorá bola práve aj na prvom RS2 Avant. Okrem tejto však budú k dispozícii aj 3 iné farby: Mythos Black, Nardo Gray a Glacier White. Časti exteriéru sú lakované do žiarivej čiernej farby. Napríklad aj pre modely RS typické chrómované spätné zrkadlá sú lakované do žiarivej čiernej farby. Dokonca aj pukličky na kolesách dostanú číslicu 25.

Pri otvorení dverí sa na zem premieta logo 25 ako odkaz na počet rokov. Okrem exteriéru v prípade modrej farby, aj interiér pripomína prvé RS2 Avant. Čiernu farbu kombinuje modrá Alcantara, avšak nie tak, ako na sedadlách pôvodnej RS2. Rovnako je modrá značka aj na úrovni 12-tich hodín na volante. Iba RS6 a RS7 majú sedadlá kožu Valcona, nižšie modely sa spoliehajú na spomínanú Alcantaru. Logo „25 years“ je tiež na operadlách sedadiel, rohoží alebo na interiérových líšt.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Cena balíčku však nie je nízka. Štartuje v Nemecku pre model TT RS na 9 350 eur, pre RS 4 a RS 5 je za 10 900 eur, a pre RS 6 a RS 7 za 14 500 eur. Nie je to vôbec málo, avšak cena takto vybaveného modelu sa v minulosti môže navýšiť práve pre svoju jedinečnosť.

Zdroj foto: Audi