Concept Quattro stojí na o 15 cm skrátenej platforme ostrého kupé RS5. Rovnaký prístup skráteného podvozka pre lepšiu ovládateľnosť a agilitu použili už pri Ur Quattro. Mrštnosť a čipernosť zlepšili aj tým, že pre koncept nepoužili relatívne veľký a ťažký V8, ale podstatne kompaktnejší a ľahší prepĺňaný 5-valec z modelu TT RS. Presne ako mala legenda. 2,5 liter TFSI je podľa všetkého v koncepte osadený pozdĺžne.

5-valce majú v histórii Audi, zvlášť v modeloch Audi Quattro pevné miesto. Po minuloročnom príchode najostrejšieho modelu kupé TT RS sa k nim, zdá sa, Audi o5 vracia. Motor v tomto koncepte je úpravami vyladený na rovných 300 kW (408 k), čo je o 50 viac ako v sériovej verzii TT RS. Krútiaci moment stúpol o 30 Nm, zo 450 na 480 Nm. Silu permanentne prenáša na všetky kolesá cez 6-stupňovú manuálnu prevodovku (info z videa o 7 stupňovej DSG bola dezinformácia) a novú generáciu pohonu quattro s korunovými kolesami a asymetrickým rozdelením hnacieho momentu v prospech zadnej nápravy (40:60).

Radikálna snaha o jazdné vlastnosti a minimum zotrvačnosti Audi Quattro Concept sú zrejmé aj z ďalších faktov, ako kratší zadný previs o 200 mm a celková výška -40 mm v porovnání s RS5. Karoséria je z hliníka a karbónu. Váži len 159 kg! Šetrili sa v interiéri. Je vybavený dvoma ultraľahkými sedadlami a výlučne digitálnymi prístrojmi. Výsledkom je pohotovostná hmotnosť skvelých 1300 kg, čo je napríklad až o 200 kg menej, ako má Audi TT RS. Po tomto asi neprekvapí, že 4,28 m dlhé kupé vypáli z 0 na 100 km/h len za 3,9 sekundy. Audi Quattro Concept má predné 5-prvkové závesy a vzadu dvojité lichobežníkové ramená. 20" disky s centrálnou maticou ukrývajú keramické kotúče bŕzd.

Horúcou informáciou z posledných dní vyše dvojtýždňového autosalónu v Paríži je táto správa: Audi si za rozhodnutím nestavať také auto aspoň malosériovo až tak soicky nestojí. Údajne sa práve zvažujú možnosti obmedzenej výroby. Stefan Reil, šéf vývoja v Quattro GmbH uviedol, že Audi nemá skúsenosti s budovaním malých sérií áut. Obáva sa, že by cena nového Quattra by bola neúmerne vysoká. Predbežne sa totiž ráta s produkciou 200 až 500 exemplárov. Cena by nemala presiahnuť hranicu 100 000 eur. Nemci sa preto obrátili na Italdesign, ktorý spracoval vývoj štúdie Quattro Concept. Zároveň má skúsenosti s produkciou rôznych exotických áut v malých sériách. Italdesign zatiaľ nič potvrdil. Prípadný štart výroby je preto stále v nedohľadne, ale...

Prečítajte si ešte raz prvú moju vetu. Ak tu má byť o 2-3 roky, mnohým z nás to bude pripadať, akoby prešli 2-3 mesiace...

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 32 obrázkov