HR1-ka sa tvári ako malé SUV, je to však mestské vozidlo pre mladých ľudí. Karoséria koncipovaná ako kupé má na dĺžku 3,694 mm, vysoká je 1492 mm a široká je bez piatich milimetrov 1,8 m. Vzhľadovo nasleduje štýl konceptu SR1, z ktorého preberá prednú masku spolu so svetlometmi. Ľahkosť a sviežosť dávajú dizajnu veľké 19" kolesá, rovnako ako i presklená  kabína, ktorá sa ponáša na RCZ kupé. Všetko je samozrejme spracované s vysokým dôrazom na detail. Napríklad LED svetlá sú vyhotovené v štýle "hi-tech bižutéria", čo dá tejto štúdii svojský vzhľad ako vo dne, tak i v noci. Vychytávka na tejto štúdii sú dvere. Otvárajú sa podobným systémom ako na superšporte Koenigsegg, nie sú však na otočnom čape, ale na akejsi tyči či tiahle, po ktorom sa dvere vysúvajú von z karosérie a
následne otočia do vertikálnej polohy. Celé je to poháňané elektronicky.


Dverami sa dostávame ku interiéru. Auto pre mladých ľudí sa nezaobíde bez "hračiek" ako napríklad prenosný PC tablet umiestnený pred spolujazdcom a ktorý umožňuje zdielať informácie s displejom vodiča. Oveľa lepšia (a dosial nevidená) je technológia "movement recognition" vďaka ktorej môžete ovládať funkcie auta jednoduchým pohybom ruky. Takto sa dá meniť nastavenie klimatizácie alebo listovať playlistom autorádia, či ovládať navigáciu. Vodič môže toto ovládanie prenechať spolujazdcovi jednoduchým pohybom ruky jeho smerom. Znamená to však že za volantom už nemôžete gestikulovať? To by celý systém celkom slušne zmiatlo.. Displej vodiča je plne farebný a môže si nastaviť, ktoré informácie chce mať zobrazené. Ďalšou zaujímavosťou je variabilita interiéru. Podľa toho koľko sedadiel sa používa, batožinový, resp. nákladný priestor môže mať 180 alebo až 734 litrov, čo je dosť napríklad pre bicykel. Primárne je tento koncept totiž určený pre páriky bez detí s aktívnym spôsobom života.

O pohon tohto vozidla sa stará benzínový 1,2-liter. Trojvalec používajúci THP technológiu produkuje 110 k/195 Nm. Je spriahnutý s elektromotorom o výkone 37 koní a preto výkon auta dáva 147 koníkov. To nie je zlé pre dynamiku jazdy, koncept váži 1130 kg. Prenos hnacej sily na vozovku zaručí elektronicky ovládaná šesťstupňová prevodovka s možnosťou radenia pádlami pod volantom alebo priamo na stredovej konzole. Kapacita benzínovej nádrže je 41 litrov a emisie CO2 sú 80 g/km.
video: http://www.youtube.com/watch?v=Vpn1s--4d2c


zdroj:press release Peugeot