Batéria má kapacitu 9,2 kWh a BMW 740e prejde v elektro-móde (eDrive) 40 km.
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov
BMW 740e

Plug-in hybridnú verziu 740e rozoznáte od bežnej sedmičky len v detailoch.

Spotreba len 2,1 litra

O pohon veľkého sedanu 740e/740Le iPerformance sa stará 2,0 litrový turbomotor s výkonom 190 kW (258 koní) a 400 Nm. Elektromotor pomáha so silou 82 kW (113 koní) a 250 Nm. Systémový výkon je 240 kW (326 koní) a 500 Nm. Auto zvládne akcelerovať na stovku za 5,6 sekundy. Na sedmičku to iste nie sú ohromujúce parametre, ale stále je to vyšší výkon než ponúka verzia 730d (195 kW). Kombinovaná spotreba má byť podľa normy 2,1 litra. Myslím, že realita bude niekoľkonásobne vyššia. Benefity hybridnej sústavy sa budú najviac prejavovať v meste. Ani štvorvalec nemusí pôsobiť pod kapotou limuzíny nepatrične, pretože vo výborne odhlučnenom interiéri o ňom nebudete ani vedieť.


O radenie sa stará automatická prevodovka, v tomto prípade osemstupňová skriňa Steptronic. Prevodovka je priamo spojená s elektromotorom a výkon smeruje výhradne na zadnú nápravu. V budúcnosti má pribudnúť aj verzia s pohonom všetkých kolies xDrive, avšak len v predĺženej verzii Long.

BMW 740e

Batériu 9,2 kWh môžete nabiť doplna cez jednofázovú zásuvku za 4 hodiny.

Batéria má kapacitu 9,2 kWh a BMW 740e prejde v elektro-móde (eDrive) 40 km. Akumulátory môžete dobiť aj z bežnej zásuvky (cca 4 hodiny). BMW ponúka dokonca aj špeciálny Wallbox, s ktorým zvládnete nabíjanie za 3 hodiny. Krátke cesty bude hybridná sedmička zvládať ako elektromobil. Maximálna rýchlosť je však v eDrive limitovaná na 140 km/h. Na výber budú samozrejme aj iné režimy ako Eco Pro, Comfort a Sport.


Plug-in hybridnú sedmičku spoznáte už pri pohľade na zovňajšok. Typické ľadvinky nesú modrú farbu rovnako ako stredná časť kolies. Za pravým predným kolesom nájdeme zase zásuvku na dobíjanie akumulátora. Na aute nájdeme aj nápisy eDrive a písmeno i.


Samozrejme, ani v ponuke hybridu nechýba bohatá príplatková výbava ako páčky na radenie pod volantom, laserové svetlá, odvetrávané sedačky, head-up displej a rôzni jazdní asistenti.


Automobilka ukáže verziu 740e na autosalóne v Ženeve a dodávky zákazníkom by mali začať do konca roka.

Zdroj: leftlanenews
 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov