BMW šéfovia rozhodli vytvoriť ďalšie športové suv (SAV v jazyku značku). Pri danej veľkosti a medzierke v ponuke je zrejmé, že jeho označenie ani iné ako X2 byť nemohlo. Z toho je tiež zrejmé, že veľkosťou zapadne medzi typy X1 a X3, no nie je vylúčené, že bude exkluzívnejšie a športovejšie než väčšia X3. Všeobecne totiž platí, že párne čísla vymedzili manažéri v Mníchove tým športovejším modelom, nepárne sú tie tradičné rodinné typy. Nový 5-dverový model so schopnosťami v teréne a pohonom Xdrive má byť známy v druhej polovici roka 2017. Na vývoj, zdá sa, nebudú potrebovať viac než 3 roky.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Na základe výpovede inžinierov z BMW dielne, prvý prototyp začnú testovať na reálnych cestách v nasledujúcich dňoch. Nové X2 bude postavené na BMW UKL platforme, ktorú zdieľa spolu s novým typom X1 a ďalšími typmi vrátane BMW 2 Active Tourer, BMW 2 Gran Tourer a samozrejme MINI Countryman.

Nový rival pre Range Rover Evoque plánujú ponúkať s 3 a 4-valcami. Napriek označeniu X (čo reprezentuje pohon oboch náprav xDrive) dostávajú aj v Mníchove peniaze a zisk prednosť pred imidžom. BMW X2 totiž, podobne ako už predávanú X5 III. gerenácie, ponúknu aj len s pohonom jednej nápravy. V tomto prípade prednej, keďže auto vychádza z platformy na ktorej stoja vyššie menované typy.

Začiatkom roka 2018 má prísť model X2 M Performance, ktorý by mal mať výkon 300 koní. Priama konkurencia pre Audi RS Q3. BMW X2 bude mať rovnako ako X4 a X6 štyri konvenčné dvere a prudko sa zvažujúcu zadnú časť. Interiér bude značne veľa zdieľať s novou X1. Dizajn BMW X2 budeme prvý krát vidieť budúci rok na autosalóne v Ženeve.