Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Nový typ bude po technickej stránke do značenej mieri zhodný s X3. Zvažujúca sa línia strechy mu samozrejme uberie z jeho praktickosti. Batožinový priestor bude napríklad menší o 50 litrov. Novinka bude mať s X3 rovnaký rázvor náprav s dĺžkou 2810 mm. Kráľovská verzia X4 M pravdepodobne nebude. Posledné informácie hovoria o tom, že X4 sa predstaví v apríli na autosalóne v New Yorku.

Zmenami prejde aj spomínaná X3. Najmä jej dizajn sa zosúladí s tým, ktorý dostane X4. To znamená, že SUV dostane prepracovanú prednú časť vrátane svetlometov. Zatiaľ však nevieme, kedy BMW predstaví svetu faceliftovanú verziu. Buď sa tak udeje v Ženeve, alebo na autosalóne v New Yorku.

X4 a faceliftovaná X3 sa pravdepodobne predstavia už na jar budúceho roka. Na druhú generáciu X6 si budeme musieť počkať do augusta.
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Ďalšou zaujímavou novinkou bude druhá generácia úspešnej X6. Typ s označením F16 bude vychádzať z tretej generácie X5. X6 na seba preberie agresívnejší dizajn najmä kvôli tomu, aby sa od svojho súrodenca odlíšila. Crossover bude ľahší. Jeho rozmery sa však zväčšia. Presné hodnoty zatiaľ nepoznáme, no rázvor by mal zhodný s X5 (2993 mm). Výstavnú premiéru si novinka odbije na augustovom autosalóne v Moskve. Koncom roka by sa mali predstaviť modely X5 M a X6 M, ktoré si zachovajú 4,4 litrový vidlicový osemvalec M Twin Power Turbo.

Zdroj: worldcarfans.com

Prečítajte si aj:  Prvé pohľady na BMW X4 concept, športovú verziu BMW X3