BMW M5 sme poznali a stále poznáme ako jedinečný športový sedan (v dvoch generáciách aj ako kombi), ktorý zakladal triedu supersedanov a stále si zachováva svoje DNA. Je v ponuke síce s pohonom MxDrive, avšak stále môžete vypnúť pohon predných kolies a mať čistú zadokolku.

Budúca generácia BMW M5 by mala prísť na trh až na prelome rokov 2024 až 2025, takže je dosť času na špekulácie. Už sme vás informovali o testovacom elektrickom modeli, ktorý pod kapootu M5 jazdil testovacie km. A podľa zdrojov by nová generácia M5 mala dostať v základe plug-in hybridnú verziu s výkonom okolo 552 kW (750 k).

Zaujímavejšia však bude top verzia, ktorá má mať len elektrický pohon. 3 elektromotory, 2 vzadu a jeden vpredu, by mali spolu produkovať cez 736 kW (1000 k). K tomu by malo BMW M5 mať aj 135 kWh batériu a 800 V sieť. WLTP dojazd by mal podľa značky oscilovať na hranici 700 km, čo je už na hodnote bežnej spaľovacej M5.

Na 100ku pod 3 sekundy

Jedným zo základov je dosiahnuť zrýchlenie na 100 km/h pod 3 sekundy. S deklarovaným výkonom sa to môže zdať ako malina (súčasná M5 Competition zrýchli na 100 km/h za 3,3 sekundy), avšak hmotnosť akumulátorov bude výrazná. Uvidíme, aké špekulácie sa budú časom ešte objavovať, s tou elektrifikáciou to nakoniec nemusí byť až také ružové.

Zdroj: carscoops