Keď sa dobre pozrieme do úprimnej duše milovníka jedinečných športových modelov, zistíme, že vôbec nejde o to vyvolať nemiestnu závisť alebo, nedajbože, povyšovať sa nad ostatných. Tu v nás zostalo niečo z toho chlapčenského – poď sa so mnou hrať. V dospelosti sa to zmenilo na potrebu zveriť sa niekomu s intímnymi detailmi nášho nového vzťahu.

V Amerike si požičiavajú Porsche, my lámeme pedále na verejných bicykloch! Projekt BikeSharing v Bratislave má po týždni fungovania 39 poškodených. Nenormálne. 

Na princípe „podeliť sa“ je postavený aj pilotný projekt Porsche sharing, v rámci ktorého si môžete zajazdiť na aute snov vtedy, keď sa vám to hodí a keď máte na to chuť, a nemusíte si kvôli tomu založiť nehnuteľnosť. Automobilka z Zuffenhausenu spúšťa projekt zatiaľ skúšobne pre ľudí, ktorí sú prihlásení do elektronického registračného systému, nejde teda o požičiavanie na ulici. Zatiaľ len v Severnej Amerike.

Služba ponúka krátkodobé pôžičky áut súkromníkov od jedného dňa až na jeden mesiac a je ďalším krokom na ceste k novému princípu vlastnenia/nevlastnenia automobilov, teda v podstate auto už nebude mojím majetkom a nebudem s ním dlhé roky zviazaný ako s telesným orgánom.

Celý systém požičiavania ja samozrejme viazaný na internet a mobilné aplikácie a majitelia automobilov Porsche prejdú malým tréningom, aby vedeli dostatočne odborne a vyčerpávajúco odprezentovať záujemcom jazdné vlastnosti svojho športového miláčika. 

Už to vidím, ako by to fungovalo u nás, keď si nevieme vážiť ani len verejné bicykle. Hoci ja by som takúto službu využil určite rád. Nuž čo, musím si počkať na nejaké testovacie Porsche.