Číňania sa poponáhľali a Landwind X7 dajú do predaja ešte pred plánovaným termínom. Dokonca to stihnú minimálne o dva mesiace skôr, ako na trh dorazí originálny Evoque vyrobený v Číne.

Zboku je Landwind X7 takmer na nerozoznanie od Range Roveru Evoque

Auto dostane oficiálny názov Landwind X7 a na čínsky trh sa dostane už koncom augusta toho roku. Jeho predajná cena bude 120 000 yuanov, čo je 13 824 eur. Len pre porovnanie, originálny Range Rover Evoque stojí na čínskom trhu od 528 000 yuanov (60 800 eur). Kópia bude teda viac ako 4-krát lacnejšia. Mimochodom, aj samotný Range Rover pracuje na znížení ceny Evoque. Zatiaľ ho totiž do krajiny dováža, no už onedlho by mal spustiť výrobu vo svojej fabrike priamo v Číne. K cenovej úrovni napodobeniny sa však ani z ďaleká nepriblíži. Originálny Range Rover Evoque vyrobený v Číne bude stáť od 425 000 yuanov (49 000 eur).

Ani zozadu čínsky automobil nezaprie podobnosť s úspešnou európskou predlohou.

Číňania sa poponáhľali a Landwind X7 dajú do predaja ešte pred plánovaným termínom. Dokonca to stihnú minimálne o dva mesiace skôr, ako na trh dorazí originálny Evoque vyrobený v Číne. Landwind X7 bude poháňať 2,0 litrový prepĺňaný benzínový 4-valec s výkonom 190 koní a maximálnym krútiacim momentom 250 Nm. K dispozícii budú dokonca dve prevodovky, 6-stupňový manuál a 8-stupňový automat. Zatiaľ nie je známe, či sa tento výtvor dostane aj za hranice Číny, no predpokladám, že po desivých výsledkoch podobných kópii v crash testoch, nemá šancu na úspech inde ako na domácom trhu.

Zdroj: carscoops