Mne osobne sa páči zadná časť s mierne sa zvažujúcou líniou strechy.

Ako sme nedávno informovali, Qoros 3 Sedan sa stal v testoch Euro NCAP najbezpečnejším autom roka 2013. Keďže hatchback bude postavený na rovnakej platforme je predpoklad, že s bezpečnosťou bude na tom rovnako dobre. Výrobca kvôli zachovaniu torznej tuhosti vozidla napríklad použil v zadnej časti novú výstuhu strechy.

Hatchback je dlhý 4438 mm. So sedanom má zhodnú šírku 1839 mm a rázvor kolies 2689 mm. Zadný previs spolu s celkovou dĺžkou výrobca zredukoval o 177 mm. Musím uznať, že po dizajnovej stránke toto auto vôbec nie je zlé. Nejdem hodnotiť či a do akej miery sa podobá na iné európske hatchbacky. V porovnaní so sedan došlo k niekoľkým zmenám najmä v prednej časti vozidla. Nový tvar dostala napríklad mriežka chladiča.

Rovnako ako v prípade sedanu, aj úspech hatchbacku bude závisieť od jeho ceny a kvality spracovania. Ohlasy na Qoros 3 Sedan sú zatiaľ vo väčšine prípadov pozitívne.

To najpodstatnejšie sa však odohrá v interiéri. Nový hatchback má poskytnúť vysokú dávku „pripojiteľnosti“. Základ bude tvoriť 8 palcový dotykový displej multimediálneho systému Qoros MMH, ktorý bude k dispozícii v štandardnej výbave. Spolu so softvérom a grafikou ho automobilka vyvinula vo vlastnej réžii. Väčšina modelov bude údajne obsahovať systém QorosQloud, ktorý so sebou prinesie komplexnú konektivitu ako napríklad 3G sieť, sledovanie vozidla, sociálne siete a vylepšenú navigáciu.

Pod kapotou sa ocitne opäť len jeden 1,6 litrový preplňovaný benzínový štvorvalec, ktorý je v sedane naladený na 155 kW (210 k). Výkon bude na predné kolesá prenášať 6 stupňová manuálna alebo dvojspojková automatická prevodovka. Výroba hatchbacku bude prebiehať na výrobnej linke v meste Changshu, odkiaľ vychádza aj sedan. Ceny ani bližšie informácie zatiaľ známe nie sú. Zmeniť by sa to mohlo počas ženevského autosalónu.

Zdroj: tlačová správa

Prečítajte si aj:  Nová automobilka Qoros z Číny sa predstaví v Ženeve. Odfláknuté auto ale nečakajte...