Francúzom by som občas neveril ani nos medzi očami. Oficiálne stanoviská niekedy menia častejšie ako ponožky... 
Šéf Citroënu, Xavier Peugeotm nedávno potvrdil magazínu Autocar, že francúzsky výrobca upravuje svoju produktovú zostavu na základe požiadavky šéfa skupiny PSA Carlosa Tavaresa.
"Potrebovali sme znížiť našu zostavu na osem siluet, takže jeden z týchto modelov musel ísť. C4 a C4 Cactus sa zídu do jedného, "povedal Peugeot. Vzhľadom na dopyt po SUV budúca paleta modelov bude pozostávať iba z jedného kompaktného modelu. A nebude to C4, ktorý sa slabšie predáva. Priestor dostane C4 Cactus, ktorý bude v budúcej generácii  pokračovať sólo.
 
"Pri rozhodovaní to bola jasná voľba pre C4 Cactus. Tento model je aktuálne v lepšej pozícií pre značku Citroën. Značku chceme prezentovať iným spôsobom a C4 Cactus je momentálne najsilnejší hráč." Vývoj ďalšej generácie C4 Cactus sa už začal. Niekoľko detailov o novom modeli je už dokonca aj známych. Výrobca však pripustil, že už nebude vyzerať až tak SUV ako súčasný model.
"Potrebujeme odstrániť niektoré z prvkov SUV, pretože sa to zatiaľ až príliš podobá na a C3 Aircross. Tieto prvky chceme mierne stlmiť aj preto, že výsledok by mal byť skôr hatchback ako SUV. Náš prieskum ale zatiaľ ukazuje, že ľudia, ktorí majú záujem o crossovery sa tiež zaujímajú o naše autá," dodal Peugeot.

Produktový šéf Citroënu, Xavier Peugeot, nedávno potvrdil magazínu Autocar, že francúzsky výrobca upravuje svoju produktovú zostavu na základe požiadavky šéfa skupiny PSA Carlosa Tavaresa.

"Potrebovali sme znížiť našu zostavu na osem siluet, takže jeden z týchto modelov nas bude musieť opustiť. C4 a C4 Cactus sa zídu do jedného," povedal Peugeot. Vzhľadom na dopyt po SUV bude budúca paleta modelov pozostávať iba z jedného kompaktného modelu. A nebude to C4, ktorý sa už teraz slabšie predáva. Priestor dostane C4 Cactus, ktorý bude v budúcej generácii pokračovať sólo.
 
"Pri rozhodovaní to bola jasná voľba pre C4 Cactus. Tento model je aktuálne v lepšej pozícii pre značku Citroën. Značku chceme prezentovať iným spôsobom a C4 Cactus je momentálne najsilnejší hráč." Väčšina detailov o novom modeli je už dokonca aj známych. Výrobca však pripustil, že už nebude vyzerať až tak SUV ako súčasný výbehový model.
 
"Potrebujeme odstrániť niektoré z prvkov SUV, pretože sa to zatiaľ až príliš podobá na C3 Aircross. Tieto prvky chceme mierne stlmiť aj preto, že vo výsledku má ísť skôr o hatchback ako SUV. Náš prieskum ukazuje, že ľudia, ktorí majú záujem o crossovery, sa tiež zaujímajú o naše autá, čo nás veľmi teší," dodal Peugeot.

Zdroj: CarsCoops.com