Záznamník dát Honda LogR je aplikácia, ktorú si môžete stiahnuť zatiaľ len z App Stores do vášho mobilného telefónu. Ten sa následne spáruje s palubným počítačom auta a jeho snímačmi a poskytuje tak analýzu, ktorá môže vodičovi pomôcť k hladšiemu a efektívnejšiemu štýlu jazdy. Či už na okruhu, alebo na bežnej ceste. 

LogR je k dispozícii výhradne pre Civic Type R 2020 a ponúka tieto tri hlavné funkcie: monitorovanie výkonu, režim zaznamenávania a režim automatického vyhodnotenia výsledkov. Všetky kľúčové informácie sú sledované a následne v reálnom čase zaslané do informačného systému auta. Čo sa týka informácií o monitorovaní výkonu, tie zahŕňajú, polohu prevodovky, teplotu chladiacej kvapaliny a oleja, tlak oleja, teplotu nasávaného vzduchu do motora či aktuálny režim jazdy, teda Comfort, Sport alebo +R. Vodič si tiež môže vybrať medzi zobrazením G preťažení (zrýchlenie, brzdenie, zákruty) alebo živou 3D pohyblivou grafikou, ktorá zobrazuje správanie auta pri stúpaní, naklonení či jazde v zákrute. 

LogR pomôže zlepšiť čas na okruhu

Ak sa pozrieme na režim zaznamenávanie, ten používa 15 dátových bodov zachytávaných vnútornými snímačmi auta. Zozbierané dáta zahŕňajú zrýchlenie, brzdenie a aj preťaženie v zákrutách. Tieto dáta sa kombinujú s mapovaním polohy pomocou GPS, vďaka čomu budete poznať vyššie spomenuté hodnoty napríklad v konkrétnej zákrute na okruhu. Systém zároveň ponúka celkový prehľad okruhu a farebne dokonca odlíši úseky s možnosťou zlepšenia prejazdu, čo môže vodičovi pomôcť pri zlepšovaní svojho času. 

Poslednou funkciou je automatické vyhodnotenie výsledkov. To funguje vždy, keď je spustená aplikácia LogR. Sleduje a zaznamenáva vstupy v štyroch oblastiach (zrýchlenie, spomalenie, priama jazda a jazda v zákrute). Hodnotenie každého z daných vstupov sa dosahuje ich porovnaním s algoritmom odvodeným z databázy Honda R&D, čo pomáha odhaliť oblasť zlepšenia. 

Honda LogR tak ponúka oveľa detailnejšiu analýzu než aplikácie na zaznamenávanie výkonu tretích strán. Interakcia auta s aplikáciou sa zobrazuje na dotykovej obrazovke infotainmentu, avšak kvôli bezpečnosti je podrobná analýza k dispozícii len keď auto stojí. 

Záznamník LogR prezentuje vo videu hviezda cestovných vozidiel a továrenský jazdec Hondy Tiago Monteiro. Mimochodom, je vám okruh vo videu povedomý? Áno, tušíte správne, je to Slovakiaring. 

Zdroj, foto: Honda