BBC s moderátorom zmluvu nepredĺži. Bez práce však určite neostane.

Steak-gate timeline

10. marec- BBC oznámila, že suspendovala Jeremyho Clarksona, pretože sa „zapojil do bitky“. Víkendový Top Gear navyše stiahla z vysielania.

11. marec- Do „bitky“ bol zapojený aj producent Oisin Tymon. Existuje podozrenie, že Clarkson ho udrel.

11. marec- James May tvrdí, že v tú noc bol príliš opitý na to, aby si pamätal čo sa stalo. Rozruch okolo incidentu považuje za hlúpy.

11. marec- Britský premiér David Cameron verejne vyjadril podporu Clarksonovi

12. marec- Objavujú sa informácie, že potýčka vznikla kvôli tomu, že Clarkson dostal na večeru studené mäso namiesto stejku.

13. marec- Odštartovala petícia „Bring Back Clarkson“. Podpisy získava obdivuhodnou rýchlosťou.

18. marec- Clarkson a Tymon predložili svoje „dôkazy“ a tvrdenia, ktoré BBC použije v internom vyšetrovaní.

19. marec- James May a Richard Hammond odmietli moderovať seriál bez Jeremyho.

20. marec- V denníku The Sun Jeremy zverejnil svoj stĺpček v ktorom v inotajoch hovorí o svojom odchode z Top Gearu.

20. marec- Petícia „Bring Back Clarkson“ dosahuje 1 milión podpisov a do BBC si ju doručil muž prezlečený za Stiga na tanku.

25. marec- Riaditeľ BBC Tony Hall oznámil, že Clarkson končí.

Fyzickým napadnutím Clarkson prekročil hranicu, ktorú už BBC nebola ochotná akceptovať. Išlo o poslednú kvapku v mori prešľapov. Top Gear, ako ho poznáme dnes, končí.

Napadnutý producent ostáva na svojom pôvodnom poste. Skalní fanúšikovia Clarksona ho však nenávidia.

Rozhodnutie o ukončení spolupráce s „Jezzom“ oznámil šéf BBC Tony Hall. Podľa jeho slov verdikt nebol vôbec ľahký, no nutný. Vznikol po rozhovoroch ako so samotným Clarksonom, tak aj s napadnutým producentom.

Pravidlá údajne musia platiť pre všetkých a publicita nemôže napomáhať k ich porušovaniu. Clarkson týmto fyzickým útokom prekročil hranicu. Tymon ostáva na svojom pôvodnom poste a Hall ho z celého incidentu nijak neobviňuje. Dodáva však, že najradšej by v tejto pozícii, kedy musí urobiť dané ťažké rozhodnutie, nebol. Nespochybňuje prínos, ktorý Clarkson pre BBC mal. Rovnako ani jeho talent. Šéf BBC bol navyše fanúšikom seriálu. Už teraz je jasné, že „vyhodený“ moderátor bez práce neostane. Na stole mu leží niekoľko ponúk od konkurencie.

BBC napriek tomu plánuje zachovať Top Gear aj naďalej. Aktuálne môžu v rámci televízie riešiť výzvu, ako seriál obnoviť pre rok 2016 a taktiež preskúmať možnosti odvysielania zvyšku poslednej série. Isté je len to, že Jeremyho v Top Geare už neuvidíme. A s touto bombou dnes večer končíme...

Prečítajte si aj: Petíciu za návrat Clarksona do TG podpísalo 500 000 fanúšikov. Za 36 hodín!