Vyzerá to tak, že pri Piešťanoch vyrastie nová hala, kde budú vyrábať diely pre Porsche. 

Nemecká automobilka Porsche, ktorá patrí pod koncern Volkswagen Group, pripravuje pri Piešťanoch významnú investíciu. Okrem toho, že už na Slovensku realizujú výrobu Cayennu, chcú na západe SR postaviť ďalšiu výrobnú halu. 

Svedčí o tom aj nedávno už zrealizovaný nákup pozemkov o rozlohe približne 20 hektárov v katastri obce Horná Streda, ktoré sa nachádzajú v tesnej blízkosti diaľničného privádzača.

Nadobúdateľom je Porsche Werkzeugbau, ktorá je dcérskou spoločnosťou nemeckej automobilky. Celá investícia má byť pod drobnohľadom Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu SARIO, cez ktorú prechádzajú všetky významné investície na Slovensku. Ako sa  ďalej  podarilo zistiť, Porsche oslovilo aj Letisko Piešťany, a.s. a listom prejavilo záujem o využívanie leteckej dopravy.

Každá investícia na našom území je vítaná. Bohužiaľ, zase sa všetko koncentruje len na západe, kde už pomaly nepracuje len ten, kto nechce. V okrese Piešťany je priemerne najnižšia miera nezamestnanosti na celom Slovensku, a to menej ako 3 %. Na druhej strane sú na Slovensku také okresy, kde nezamestnanosť pravidelne atakuje 20 %. Áno, je to len úradmi zverejnená štatistika, ktorou nás opíjajú... 

Zdroj: Piestanytv