Otázka prečo vôbec Chevrolet Tru 140S Concept Coupe vznikol má jednoduchú odpoveď. Pretože práve v tomto momente je len v USA okolo 80 miliónov mladých ľudí do 30 rokov, čo sú potenciálnymi kupcami pre toto auto. A keby v sériovej výrobe vyzeralo aspoň z polovice tak sexy ako na obrázkoch, tak sa práve pozeráme na jasný predajný hit!

Štvorsedadlové kupé 140S s predným náhonom ktoré bolo skonštruované s jedným cieľom - aby za dostupnú cenu ponúklo maximálne exotický vzhľad. A to sa, aspoň pokial ide o to druhé, podarilo. Možno by ste to ale netipovali, ale táto kára stojí na rovnakom podvozku ako Chevrolet Cruze alebo pokrokový Chevrolet Volt.

Jasné zameranie na "mládež" dokazuje aj výbava, ktorá sa snáď dostane aj do série - palubné WiFi alebo plná podpora smartfónov.

Pod kapotou nájdeme motor 1.4L Ecotec turbo s výkonom 150k (110 kW) a 200 Nm. Kupujúci si bude môcť vybrať 6.st. manuál alebo automat. Koncept síce stojí na 21" kolesách, ale tie sa z najväčšou pravdepodobnosťou vo finále zmenšia na prijateľnejšiu veľkosť. Predsa len, takýto rozmer je ešte stále trocha drahé kafé. Rozmery autá sú: dĺžka 4507mm, šírka 1878mm, výška 1360mm.

O tom, kedy sa môžme na tento automobil tešiť v showroomoch dílerov Chevrolet automobilka zatiaľ mlčí. Ale dúfame, že so spustením výroby nebude dlho váhať!

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 4 obrázkov