Deviata generácia Honda Accord Coupe

Deviata generácia Honda Accord Coupe

Exteriér je nápadne podobný tomu, aký môžeme pozorovať aj pri súčasnej generácií Coupe. To ale nie je žiadna náhoda, nakoľko si Honda aj pri iných modeloch povedala, že radšej bude riešiť len jemné doladenie toho aktuálneho designu než prinášať niečo úplne nové. Napríklad nový Civic je toho dôkazom.

To podstatné sa ale udeje pod kapotou, nakoľko tu zavíta novinka. Okrem tradičných ale vynovených 4 valcov (2,4) a 6 valcov (3,5) sa tu objaví aj nový  plug-in hybrid. V ponuke pribudne nový 6.st automat ale aj bezstupňová CVT prevodovka.

Hybrid bude operovať v troch režimoch: all-electric (čisto na batérie), gasoline-electric (mix) a direct-drive (teda len pohon na spalovací motor). Ak bude auto hnané vpred len čisto 120 kW elektromotorom,  jeho dojazd v mestskej premávke bude 16 až 24 km pri maximálnej rýchlosti okolo 100 km/h. Teda dostatočne veľa na potreby drvivej väčšiny vodičov. Nabíjanie batérií na plnú kapacitu by malo v bežnej sieti zabrať od 1,5 h (240V) do 4h (120V).

Ak ale zvolíte režim s podporou spalovacieho 2,0 motora, veci sa pohnú iným smerom, nakoľko už nie ste obmedzený len kapacitou batérie. Štandardne sa pri hybride montuje prevodovka E-CVT. Spotrebu v tomto režime ale Honda nezverejnila. Na to si budeme musieť počkať až do zimy, kedy sa hybrid dostane do predaja.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 4 obrázkov

Výbava bude ako vždy v tomto segmente bohatá, navyše sa tu po prvý krát v automobiloch Honda objavia niektoré systémy ako varovanie pred opustením jazdného pruhu, sledovanie mŕtveho uhlu alebo varovanie pred frontálnou kolíziou.

Celkovo sa bude jednať o veľmi zaujímavé auto, otázkou však na samotný koniec ostáva, či sa táto nová generácia Accord Coupe dostane do predaja aj v EU (v USA na jeseň). Žiaľ, zatiaľ to tak nevyzerá...