Počas jazdy systém "ecoDrive“ zbiera informácie súvisiace s efektivitou práce spaľovacieho motora a celého vozidla + monitoruje jazdecký štýl vodiča a následne dáta spracúva a vyhodnocuje. Spracované dáta si môže ktokoľvek stiahnuť cez USB port a následne si ich prezerať, prípadne vyhodnotiť a vyvodiť dôsledky. :) 

Genialita tejto hračky spočíva v jej podstate. Hravou metódou môže vodič analyzovať  spotrebu paliva na každej, z jednotlivých odjazdených trás, napríklad do obchodu po pečivo, prípadne cigarety. Za každú jednu jazdu zbierate bodíky do tzv. "ecoIndexu". Výhodou "ecoDrive“ je, že nielen poučuje, ale aj ponúka rady, ako ušetriť palivo a tým aj znížiť negatívny dopad na životné prostredie.

Fiat vytvoril pre skupinu „ecoDrivers“ virtuálnu miestnosť s názvom „ecoVille“, ktorej účelom je zdieľanie skúseností a spoločného ekologického ducha.

Medzi prvými lastovičkami, ktoré sú vybavené systémom ecoDrive, sú Fiat 500 a Grande Punto. V roku 2009 ním bude vybavená celá flotila Fiatov, ktoré sú vybavené technológiou Blue&Me. Do dnešného dňa bol tento softík nainštalovaný do 500 000 vozidiel.

Softvér ecoDrive vyvinul Fiat spolu s Microsoftom a môžete si ho za polatok stiahnuť a nainštalovať aj do Vášho auta. Viac informácii hľadajte na www.fiat.com/ecodrive .

Náš názor na tento produkt je jasný, neváhajte a ak máte možnosť, zaobstarajte si ho. Cesta zlepšenia práce spaľovacieho motora vplyvom správneho používania a zvýšenie jeho účinnosti je cesta k čistejšiemu ovzdušiu a je dnes ekologickejšia, než používanie elektromobilov s drahými, neekologickými batériami, s malou kapacitou a dlhou dobou nabíjania.       

<p>ecoDrive - náhľad</p>
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 4 obrázkov