Dizajn je zjavne inšpirovaný talianskymi a britskými superšportmi.

Auto na ilustráciách nie je skutočné, zatiaľ ide iba o počítačový model druhého prototypu. Prvý údajne nabral aj hmatateľnú podobu a je vystavený v továrni automobilky ZAZ. V dizajne druhého prototypu nie je možné prehliadnuť inšpiráciu v talianskych či britských strojoch.


Akékoľvek technické údaje bohužiaľ ešte nepoznáme. Projektový manažér Roman Suchorukov sľubuje prekvapenie pod kapotou. Či to bude v konečnom dôsledku atmosférický V12, hybrid s trojvalcom alebo elektromotor, nespresnil. Neprezradil ani plánovaný výkon, preto je akékoľvek špekulovanie zbytočné.

Ukrajinský superšport je zatiaľ bez názvu.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Podobných projektov „super áut“ bola už kopa. Niektoré značky sa presadili a stali sa ohromne úspešnými. Stačí povedať mená ako Koenigsegg, či Pagani. No väčšina z nich narazila na dno. Pritom to nemuseli byť amatéri. Stačí spomenúť automobilku Gumpert, ktorú viedol bývalý šéf Audi. Tá aj napriek extrémne rýchlemu Apollu Speed (Nordschleife za 7:11,57) minulý rok skrachovala. Preto je otázne, medzi ktoré značky sa zaradí tento projekt od štúdia Askaniadesign. Ľahké to mať určite nebude. A možno ani nezačnú. No projekt na obrázkoch vyzerá lepšie než 90% nápadov aj z etablovaných krajín v tomto smere. Nás začiatok ukrajinského superšportu zaujal,  preto vás o ňom snáď ešte budeme informovať.

Zdroj: autoforum.cz, worldcarfans.com