Automobilka pred časom dokonca uviedla, že všetky jej typy dostanú hybridnú verziu. V budúcnosti teda Porsche s hybridnou 911 počíta, nepríde však v dohľadnej dobe.

„Teraz by podľa nás elektrická alebo hybridná 911 nedávala zmysel, pretože je toľko nevýhod takéhoto konceptu. Samozrejme by sme to mohli urobiť, ale auto by bolo ťažké s mnohými nevýhodami, že by sme ho ani neponúkli (zákazníkom),“ hovorí August Achleitner, produktový šéf 911. Tiež si myslí, že samotní zákazníci nie sú pripravení na elektrifikovanú 911. Jednoducho by ju nechceli. Zároveň však predpokladá, že o pár rokov prinútia stále prísnejšie normy výrobcov, aby elektrifikovali autá. Automobilka pred časom dokonca uviedla, že všetky jej typy dostanú hybridnú verziu. V budúcnosti teda Porsche s hybridnou 911 počíta, nepríde však v dohľadnej dobe.

Z Porsche 911 tak skoro hybrid nebude

Napriek tomu, že mnohé športové autá idú dnes cestou hybridu, Porsche 911 sa v súčasnosti touto cestou nevydá. Dôvodom je konštrukcia auta s motorom vzadu. Čisto elektrická 911tka by bola zase príliš ťažká a navyše dojazd by bol pri využívaní potenciálu mizerný.


Zákazníci, ktorí chcú plne elektrické Porsche, však nezostanú nevypočutí. Ešte pred koncom dekády má prísť sedan, ktorý bude priamo konkurovať Modelu S od Tesly. Výkon bude okolo 600 koní a dojazd na hranici 500 km.


Zdroj: leftlanenews