Japonci plánujú aj naďalej ponúkať rôzne typy pohonu, čo potvrdil aj Sean Hanley, šéf predaja a marketingu austrálskeho zastúpenia značky. Diverzita portfólia je podľa Toyoty tou správnou cestou, a preto v ňom aj v budúcnosti nájdeme hybridy, plug-in hybridy, elektromobily, vozidlá na vodíkový pohon a dokonca aj modely s čisto spaľovacím motorom. Áno, automobilka síce plánuje elektrifikáciu svojej ponuky, no niektoré modely sa jej vyhnú. Tušíte aké? 

GR modely elektrifikácia nečaká 

Samozrejme hovoríme o športovo ladených modeloch Gazoo Racing (GR). Tie si totiž ponechajú klasický motor a elektrifikácia v ich prípade zatiaľ nehrozí. „Do roku 2030 bude mať každá Toyota v našej ponuke, okrem výkonných vozidiel GR, nejakú formu elektrifikácie,“ uviedol Hanley pre austrálsky magazín Drive. Toyota totiž veľmi dobre pozná cieľovú skupinu týchto modelov a rozhodnutím ostať pri spaľovacom motore bez elektrickej asistencie len priláka väčší počet automobilových nadšencov, ktorí si budú chcieť kúpiť športovo orientované vozidlo. 

Toyota však nebude rozširovať ponuku modelov GR. Pred pár týždňami to potvrdil šéfkonštruktér Toyoty GR 86. Okrem Yarisu, Corolly, Supry a práve GR 86 tak nemáme čakať ďalšie prírastky do športovej rodiny Gazoo Racing. Budú však všetky pokračovať až do roku 2030? Na to odpoveď zatiaľ nepoznáme, dúfame, že áno. 

Zdroj: Motor1